Soojuse ja elektri koostootmisjaama
püstitamine Annelinna külje alla Luunja valda algab märtsis ja lõpeb kahe aasta
pärast, kui jaama detailplaneeringu avalik arutelu 2. veebruaril ei too
üllatusi.
Luunja vallavanema Aare Songe sõnul on Lohkva küla elanikud avaldanud kartust, et miljard krooni maksev kombijaam põhjustab praegusest katlamajast suuremat mürareostust ning kasvatab liikluskoormuse üle talutava piiri, kirjutas Tartu Postimees.
«Loodetavasti otsustab vallavolikogu asja siiski positiivselt, taganeda pole kusagile,» lausus Songe, kes näeb valla peamist kasu uute töökohtade sünnis ja katlamaja ümbruse heakorra paranemises.
Fortum Tartu plaani kohaselt hakkab koostootmisjaam sooja andma 2008. aasta septembris, esimene katse elektrit toota tehakse novembris ning hiljemalt 2009. aasta veebruaris peaks jaam häireteta töötama.
Kombijaama soojuslik võimsus on 52 megavatti ning elektritootmisvõimsus 25 megavatti. Varustamaks kogu Tartut talvise külmatipu ajal elektriga, peaks elektrivõimsus olema neli korda suurem.
Fortum Tartu juhataja Mati Meos tõdes, et kuigi kogu elekter hakkab minema Eesti Energia jaotusvõrku, oleks mõistlik koos Tartu linnajuhtidega kaaluda ka autonoomse ülekandesüsteemi rajamist juhuks, kui Narva elektrijaamu peaks tabama kriis.
«25-megavatisest elektrilisest võimsusest peaks piisama, et Tartus oleks täidetud kõik elutähtsad funktsioonid,» hindas Meos. Praegu ammutab Fortum Tartu üle kolmandiku energiast maagaasist ning ülejäänu turbast-hakkpuidust.
Seotud lood
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.