Alates 90aastatest on Eesti, Läti, Leedu,
Valgevene ja Gruusia tundnud poliitilist survet läbi energiatarnete just Venemaa
poolt.
"Venemaa onsaavutanud teatud taktikalisi eesmärke just läbi energiatarnete. Näiteks enne 86aasta parlamendivalimisi Ukrainas, kasutas Venemaa energiatarneid mõjutusvahendina. Samuti kasutas Venemaa Gruusia mõjutamisel energiatarneid, mille tulemusena jäi Gruusia ilma sissetulevast gaasist. Tbilisi lahenduseks oli siis 48h sõlmitud leping Iraaniga," märkis Mihkelson.
"Teatud taktikalisi eesmärke võib Venemaa nii saavutada, kuid strateegiliste eesmärkide saavutamise asemel võib see töötada tagasitulistava relvana," lisas Mihkelson.
Raporti "Oht energiatarnete kasutamiseks poliitilise survevahendina" koostas Mihkelson inspireerituna Gazpromi tegevusest ning Venemaa ja Ukraina gaasikriisist. "Tegemist on sensitiivse teemaga, Bakuus tehti katse see raport arutelust eemaldada, kuid see ebaõnnestus," märkis Mihkelson.
Seotud lood
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.