16-74-aastastest Eesti elanikest kasutas
2006. aastal 62% arvutit ning 61% internetti, teatas Statistikaamet.
Mehed ja naised kasutasid arvutit enam-vähem võrdselt. Kõige usinamad arvuti ja interneti kasutajad olid õpilased ja tudengid, kelle hulgas mittekasutajad praktiliselt puudusid.
Peamiselt kasutati arvutit ja internetti kodus ning sõltuvalt vanusest ja haridusastmest tööl ja haridusasutuses. Levinuimad interneti kasutamise eesmärgid olid ajalehtede/ajakirjade lugemine, elektronposti kasutamine, interneti-panga teenuste kasutamine ja info otsimine toodete/teenuste kohta. Interneti kasutamise oskustest olid kõige levinumad otsingumootori kasutamine, e-posti saatmine koos failiga ja teate postitamine foorumisse.
56% Eesti elanikest kasutas internetti vähemalt kord nädalas. Eurostati andmetel kasutas vähemalt korra nädalas internetti 47% Euroopa Liidu (EL) 16-74-aastastest elanikest. Eesti oli vastava näitajaga EL 25 riigi hulgas üheksandal kohal. EL meeste hulgas oli vähemalt kord nädalas interneti kasutajate osatähtsus suurem kui naiste hulgas (vastavalt 51% ja 43%), Balti riikides ning Soomes meeste ja naiste osatähtsuse erinevust praktiliselt ei olnud. Eestis kasutas vähemalt korra nädalas internetti üheksa kümnest 16-24-aastasest noorest, EL-s seitse kümnest.
2006. aastal oli 46%-l Eesti leibkondadest kodus interneti-ühendus, neist neljal viiendikul püsiühendus. EL-s oli 52%-l leibkondadest kodus interneti-ühendus, Eesti oli EL 25 riigi hulgas kaheteistkümnendal kohal. Interneti-ühenduse puudumise põhjustena märkisid Eesti leibkonnad peamiselt liiga suuri seadmete ja ühenduse kulusid ning puudulikku interneti kasutamise oskust.
Eesti statistikaamet korraldab leibkondade infotehnoloogia kasutamise uuringut 2005. aastast. Sama uuringut korraldavad statistikaorganisatsioonid ühtse metoodika alusel kõigis Euroopa Liidu riikides.
Seotud lood
Tervelt 37% ehk umbes 370 000 Eesti inimest
ei oska arvutit kasutada, selgus täna presidendi regionaalarengu ümarlaual.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.