Paljud mängusõltlased on sattunud suurde
võlaorjusse mitteametlike liiakasuvõtjate käe läbi, kes kasiinodes endale
kliente otsivad.
Kasiinodes oma ohvreid luuravad liiakasuvõtjad ei sõlmi «klientidega» kunagi kirjalikke laenulepinguid ega võta neid võlakirju, rääkis Eesti Hasartmängusõltlaste Ühingu juhatuse liige Leonhard Puksa Postimehele. See on aumeeste mäng, kus maksab sõna.
Tõenäoliselt valivad liiakasuvõtjad mängureid, kellele pakkumisi teevad, hoolikalt ning uurivad eelnevalt nende tausta, varalist seisu ja võimalikke mõjutusvahendeid.
«Näiteks laenatud 100 000 krooni tuleb kuu aja pärast tagasi maksta 120 000 kroonina. Kui ei maksa, tõuseb summa 140 000 kroonini. Võib tõusta isegi miljoni ja 400 000 kroonini,» ütleb Puksa.
Laenu pakkumiseks on samuti erinevaid tehnikaid. Sugugi mitte alati ei sekku abivalmis härrasmees. Vahel võib rahahädas mängur kasiinos «juhuslikult» tutvuda veetleva neiuga, kes mängurile kaasa tunneb ning nagu kogemata lahenduse välja pakub: ma tean, kellelt saaks laenata.
Seotud lood
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.