Esmaspäeval, 22. jaanuaril osales
välisminister Urmas Paet Brüsselis toimunud välisministrite nõukogul, millel
olid kõne all viimased sündmused ning arengud Lääne-Balkanil, Ukrainas,
Lähis-Idas, Iraanis, Sudaanis ja Somaalias, samuti energiaalased välissuhted ja
naabruspoliitikaga seotud küsimused.
Välisminister Urmas Paet kinnitas, et Eesti toetab Euroopa Komisjoni ettepanekuid Euroopa Liidu energiaalaste välissuhete arendamiseks. "Euroopa Liit peab energiaküsimustes olema üksmeelne. On kahetsusväärne, et energiat kasutatakse poliitilise mõjutusvahendina, nagu see on juhtunud Gruusia puhul. Vaidlusküsimused energiahindade ja -koguste üle ei tohi takistada energiatarnete transiiti kolmandatesse riikidesse. Vaidlused tuleb lahendada lähtuvalt energiaharta lepingust, mille peavad ratifitseerima ka Venemaa ja Valgevene," ütles Paet.
Euroopa Komisjoni volinik Margot Wallström andis välisministritele ülevaate Lissaboni strateegia täitmise aruandest, mis sisaldab ka põhjalikku majandus- ja tööhõive analüüsi. Komisjoni hinnangul on Eesti majanduskasvu ja tööhõive tegevuskava elluviimisel seni saavutanud väga häid tulemusi, olles Soome, Rootsi, Taani, Iirimaa ja Luksemburgi kõrval ainuke kolm aastat tagasi liitunud liikmesriik, kellele komisjon ei pidanud vajalikuks anda ühtegi ametlikku soovitust poliitika korrigeerimiseks ja selle elluviimise parandamiseks, teatas välisministeerium.
Välisministri hinnangul näitab Komisjoni aruanne, et Eesti on oma reformidega olnud õigel teel. Ta rõhutas, et kõige olulisem on reformidega jätkamine, mis eelkõige tähendab konkreetsemat tegutsemist ning kokkulepitud eesmärkide täitmist.
Välisminister Paet rõhutas läbirääkimiste kiire alustamise tähtsust, öeldes, et "Euroopa Liit peab julgustama Ukrainat reforme läbi viima, meie sõnum peab olema tugev ja me peame toetama Ukraina soovi oma suhteid Euroopa Liiduga senisest veelgi enam tihendada".
Seotud lood
Keskkonna kaitsmisega seotud
organisatsioonid paluvad kõigil täna kella 20.55-21.00 kõik elektriseadmed välja
lülitada.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.