Raul Rebase tänasel seminaril "Märka
võimalusi!" hoiatas koolitaja infosõja eest, mille rünnakutest ei pruugi ohver
ise tihti arugi saada.
"Ka väike infokild võib tuua rasked tagajärjed. Eriti ettevaatlikult peaks talle antud vihjetesse suhtuma meedia," rääkis Rebane, tuues näite 1998. aastal Läti valitsuses toimunud pedofiiliaskandaalist. See sai alguse vaid väikesest vihjest ühele telejaamale ja viis lõpuks riigi valitsuse vahetamiseni. Kannatada sai kogu riigi maine.
Peamine viga, mida rünnakute puhul tehakse, on see, et ohver peab sündmust paratamatuseks ja tavaliseks elus ette tulevaks viperuseks, jättes selle suurema tähelepanuta. Tegelikult aga oleks vaja teemaga süviti tegelda.
USA teadlase dr George J Steini definitsiooni järgi on infosõda on mittesanktsioneeritud tegevus võõras infoväljas, mille objektiks on eelkõige nende mõistus, kes võtavad vastu otsuseid. Sõja tulemusel tekivad valeotsused, kuna tegelikkus on asendatud kellegi poolt alternatiivsega.
Seotud lood
Raul Rebane soovitab ettevõtjatel panna
rohkem rõhku firma imago loomisele.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.