Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja
Margit Sutropi sõnul armastavad eestlased oma rahvust, aga mitte oma riiki,
mistõttu on kodanikukohustuse tunnetamine puudulik.
"Eestlased armastavad oma rahvust, aga ei armasta oma riiki," vahendas ETV24 Margit Sutropi intervjuud Eesti Raadiole. "Nad ei ole praegu veel valmis selle heaks koostööd tegema, oma kodanikukohustust tunnetama," rääkis Sutrop. "Siin tuleb läbimurre saavutada, et inimesed ei nõuaks mitte ainult poliitikutelt eetilist käitumist, vaid nõuaks seda ka iseendalt."
Eetikakeskuse juhataja sõnul on eestlased ühise eesmärgi saavutamise nimel valmis koonduma, kui on selge see, mida ikkagi tahetakse.
"Inimesed ootavad, et järjest rohkem ei mõeldaks mitte ainult ühepäevaliblikatena sellest, mida parteid parasjagu ühtedel valimistel lubavad või mida olemasolev koalitsioon teostab, vaid soovitakse näha liikumist selliste pikaajaliste eesmärkide poole," leidis ta.
Ehkki Eestis kehtib kokkulepe, et me väärtustame näiteks oma keelt, kultuuri ja haridust, siis Sutropi sõnul pääsevad valikuhetkel domineerima individuaalsed ja lühihuvid.
Tartu Ülikooli eetikakeskus korraldas konverentsi, mille eesmärk on algatada ühiskonnas laiapõhjaline arutelu väärtuste ja moraalsete valikute teemal.
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.