Tallinna kultuuriväärtuste amet saatis 24. jaanuaril maailmapärandi kaitset korraldavale UNESCO-le kirja, milles teatas, et linnavalitsus algatas juba 2005. aastal Viru hotelli juurdeehituse detailplaneeringu tühistamise.
Kiri saadeti ÜRO juures tegutseva UNESCO nõudel, sest mullu juulis aastakoosolekul nõuti Tallinnalt selgitusi vanalinna ja selle kaitsetsoonis toimunud arengute kohta. UNESCO maailmapärandi viimases raportis soovitas ekspert Giorgio Piccinato Viru Poja ära jätta.
Keskkonnamõjude uuring, mille linn möödunud sügisel riigihankena tellis Tartu firmalt Hendrikson & Ko, kestab juuni alguseni, ehkki esialgu pidi see lõppema märtsivalimisteks.
Firma tegevjuhi Heikki Kalle sõnul töö käib ja järeldusi on vara teha. Tema sõnul ei käsitle nad oma ekspertiisis mitte ainult ehitise mõju loodusele, vaid ka sobivust linnakeskkonda, mis on ka üks keskkonna osa.
Üks linnavalitsusest hiljuti lahkunud asjaga seotud ametnik avaldas eile arvamust, et suure tõenäosusega selgub uuringust, et Viru Poega ehitada ei saa.
16. juunil 2006 esitas Viru Poega plaaniv AS Uus Viru, mida esindab Yrjö Vanhanen, Tallinna halduskohtule kaebuse linnaplaneerimise ameti tegevusetuse peale ehitusloa väljastamisel ning taotles ehitusloa väljastamist.
15. septembril otsustas Tallinna halduskohus, et linn peab Viru Pojale ehitusloa väljastama. Septembris kaebas linn kohtuotsuse edasi.
ASi Uus Viru esindaval advokaadil Risto Vahimetsal polnud eile Viru Poja asjus midagi uut teada, ei kohtuasjast ega ettekandest UNESCO-le.
Viru hotelli juurdeehituse avamispidu oli esialgu plaanitud 2007. aasta aprilli.
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.