AS Kalevi suuromaniku Oliver Kruuda
jätmisega Eesti Tööandjate Keskliidu (ETK) volikogu ukse taha andsid Eesti
ettevõtjad jõulise hinnangu ärimehe silmatorkavale flirtimisele
päevapoliitikaga.
Rääkides Kruuda ja temaga tihedalt seotud ettevõtete juhtide väljajäämisest tööandjate esindusorganisatsiooni volikogust, valisid kõik ettevõtjad hoolega sõnu. Kuid nende mõtteavaldusi läbisid ühise joonena vihjed Kruuda seotusele Keskerakonnaga, kirjutas Postimees.
Kruuda ise ütles eile Postimehele, et ei kommenteeri teemat.
Mööblitootja Standard juht Enn Veskimägi, keda enne valimisi peeti teiseks põhikonkurendiks volikogu juhi kohale, nimetas Kruuda väljajäämist suureks üllatuseks.
«Samas tekitab tööandjais kindlasti küsimusi see, kui inimene on end nii selgelt poliitiliselt määratlenud,» tõdes Veskimägi.
Veskimägi tõi näiteks ka Kruuda toetusavalduse Keskerakonna lubadusele tõsta avaliku sektori töötajate palka. «Selge, et see on tööandjatele punane rätik,» märkis mööblitööstur.
Ettevõtja Rein Kilk eelistas valimistulemustele hinnangu andmisele rõhutada hoopis ETK sõltumatust parteipoliitikast.
«ETK pole seni flirtinud ühegi erakonnaga, senine volikogu juht Enn Veskimägi on säilitanud kriitilise hoiaku ning ka kohtumised valitsusega pole olnud mingi vastastikune moosimine,» märkis Kilk.
Kilk kinnitas, et ettevõtjate huvide eest seismiseks peab ETK jääma selgelt apoliitiliseks.
Neljapäevasel ETK üldkoosolekul jäi keskliidu volikogust lisaks Kruudale välja talle kuuluva ASi Tere juht Kadi Lambot. Samuti jätsid ettevõtjad volikogu ukse taha Keskerakonna nimekirjas riigikokku kandideeriva Eesti Põlevkivi juhi Lembit Kaljuvee.
Seotud lood
Ärimees Oliver Kruuda ütles Äripäeva
valimislehes, et ei lase kindlasti valimiskasti ühekordse projektipartei
esindajat.
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.