Haapsalu kuursaali rentniku Sirje Ginteri
algatatud kontserdid kuursaalis võivad sel suvel ära jääda, sest rentnik leiab,
et linnavalitsus ei ole temaga ausalt käitunud.
„Kas saab rajada koostööd valele ja vassimisele?" vastas Sirje Ginter Lääne Elu küsimusele, kas ta on valmis koostööks Haapsalu kutsehariduskeskusega. „Üritused, mis on minuga seotud, jäävad sel suvel kuursaalis kahjuks ära."
Üheksa aastat Haapsalu kuursaali majandanud Ginter ütles, et avaldas juba mullu sügisel soovi osaleda kuursaali rendikonkursil. Talle tegi muret hooaja planeerimine, sest kontserdikava tuleb koostada juba sügisel, et olla turismimessidel valmis infot jagama.
Et rendikonkurssi ei tule ja kuursaal läheb kutsehariduskeskusele, kuulis Ginter läinud nädalal linnavalitsuse pressiteadet edastanud meediast. „Minuga on inetult käitutud," leidis Ginter. Ta ütles, et poleks ära öelnud, kui kutsekool võtnuks toitlustamise enda peale, sest kokki on tõesti keeruline leida.
„Ma ei arva, et ainult mina pean kuursaali juhtima," möönis Ginter. „Aga ma olen valmis sõbralikuks ja üksteisest lugupidavaks koostööks." Ginteri meelest oleks õige, kui kuursaal saaks rentniku ausal konkursil. Sel juhul on ta valmis ka koostööks.
Haapsalu volikogu Reformierakonna fraktsioon esitas sel nädalal linnapeale Ingrid Danilovile arupärimise ja palub tühistada senine otsus ning korraldada avalik konkurss.
Danilov ütles, et linnavalitsus kaalus otsust ligi kaks kuud ja uuris ka inimestelt, mida nemad kuursaalist arvavad. Tema sõnul läks kuursaal ka aastal 2000 rendile otsustuskorras — just nagu nüüdki kavas.
Rendileping Ginteri firmaga lõpeb 5. mail. Kuursaali taasavamisest saab sel suvel 10 aastat, üheksa neist on majandanud Ginter.
Seotud lood
Haapsalus Lossiplatsil tondilossina seisva
kunagise St Peterburgi hotelli järjekordne omanik, Haapsalu juurtega Argo Ladva,
loodab, et tuleval suvel tegutseb majas endisaegset nime St Peterburg kandev
hotell.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.