Ettevõtja Jüri Käo siseneb oma firmadega
aina jõulisemalt Läti turule - lisaks sinna laienevale Selverile teatas ka tema
osalusega jäätisetootja Balbiino, et ostis ära Läti konkurendi.
Selveriga alustas Tallinna Kaubamaja suuromanik Jüri Käo Lätti laienemist eelmisel aastal, mil osteti ära Saksa säästuketi Lidl krundid. Sel aastal projekteeritakse ja ehitatakse valmis suurematesse linnadesse hüper- ja väiksematesse supermarketid, kirjutab Äripäev.
Kui kaupluseketiga alustati peaaegu nullist, siis jäätisetootja Balbiino on juba mõnda aega oma tooteid Lätti eksportinud ning hõivanud seal ka ligi 10 protsenti turust.
Nüüd, mil Balbiino ostis ära eelmisel aastal 80 miljonit krooni käivet teinud Margota, arvab firma end olevat turul suuruselt teise jäätisetootja ja -müüja.
"Eestis praegu midagi kardinaalset ei toimu. Kasvada pole võimalik ilma suure panuseta reklaami, mis on aga väga kallis," seletas firma juht Riho Niils, viibates käega seinale projitseeritud kirjale, mis näitab, et nii Balbiinol kui ka Tallinna Külmhoonel on võrselt 40 protsenti Eesti jäätiseturust. Paar protsenti siia-sinna võib ju võita, aga see ei tähenda midagi, lisas Niils.
Seetõttu on mehe sõnul mõistlikum investeerida 28 miljonit krooni külmlogistikakeskuse laiendusse, millele lisandub ühe ja 50 miljoni krooni vahele jääv summa, mis Niilsi sõnul Margota eest välja käidi.
Niils ning Margota uus liider, Balbiino endine turundusjuht Teet Anier loodavad, et sel aastal kasvab ühisfirma käive eelmise aasta 335 miljonilt poole miljardi kroonini.
Jüri Käo on Balbiino omanik oma investeerimisettevõtte NG Investeeringud kaudu, mis on omanikfirma veel Kitmanile, Livikole, Tallinna Kaubamajale, Selverile ja hiljuti ostetud Kia Autole.
Seotud lood
Kui Eesti jäätisetootja Balbiino ostab Läti
jäätisetootja Margota, kasvab oluliselt Eesti mõju Läti jäätiseturule.
Eesti jäätisetootja Balbiino ostetud Läti
jäätisetootja Margota juhatajaks saab Balbiino turundusjuht Teet Anier, teatas
firma.
Baltimaade juhtiv jäätisetootja Balbiino
alustas eksporti Rootsi, esimese kuuga müüs ettevõte seal 2,5 miljoni krooni
eest jäätist, teatas ettevõte.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.