Briti majandusleht The Economist kirjutas,
et edulood Ida-Euroopas on haruldased, samas vajatakse neid hädasti.
Kuigi iseseisvuse alguses oleks lihtne olnud majandusreformidega katastroofi luua, suutis Eesti pisikese ime korda saata, majanduskasv on 11% ja töötus pea olematu.
Eesti on edukam ja turvalisem, kui kunagi varem. Kuid ikkagi ei ole tema kodanikud ja sõbrad sellega rahul. Poliitika on lihtsalt masendav segadus. Korruptsioon kasvab, riigi innovatiivsus väheneb nädalatega, töökäsi on puudu, haridus kivistunud ja erasektor habras.
Kõige selle valguses ei avalda eelmine valitsus muljet, et mitte öelda jätab opaka mulje. Alati rõõmsameelne, kuid mitte väga muljetavaldav peaminister Andrus Ansip on pingestanud suhteid venelaste ja Kremliga pronkssõduri skandaaliga, mis kõrvaltvaatajale jätits küünilise ja vastutustundetu mulje. Ometi on ta populaarne ja tema partei kogus Riigikogus 31 kohta. Maksuguru Mart Laari partei valmistulemused valmistasid pettumuse.
Ansip peab nüüd koalitsiooni moodustama. Kahjuks näitasid ka need valimised ilmekalt probleemi, mis vaevab kõiki ekskommunistlikke riike Balti merest Musta mereni - valitsused ei julge reforme läbi viia. Kahjuks ei ole Eesti ka enam erand.
Seotud lood
Eesti peab oma majandusedu hoidmiseks
tugevdama eksporti, investeerima infrastruktuuri ja haridusse, seisis Soome
majanduslehe Kauppalehti tänases juhtkirjas.
Ühispanga analüütiku Hardo Pajula hinnangul
on normaalne, et Eestit ei reformita enam sellise tempoga nagu 1990. aastate
algul.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.