Eesti peab oma majandusedu hoidmiseks
tugevdama eksporti, investeerima infrastruktuuri ja haridusse, seisis Soome
majanduslehe Kauppalehti tänases juhtkirjas.
Valimised võitnud peaminister Andrus Ansip lubas valimiskampaanias langetada tulumaksu 18%-ni ja kahekordistada pensionid ehk anda lisahoogu juba ennegi tulikuumale majandusele. Tegelikult peaks Ansip majandust pidurdama, kuna kõik olulised näitajad viitavad juba ohule.
Eesti majandus kasvas eelmisel aastal 11,5%. Samas oli inflatsioon 4,5% ja palgad tõusid 17,5%. Palga ja produktiivsuse kasvu vahel aga haigutab Eestis suur lõhe. Viimane tõusis vaid 5%. Nii ei püsi Eesti kuigi kaua konkurentsivõimelisena.
Seni on majandust ülal hoidnud väliskapital ja investorid, kes Eesti majandusse usuvad. Kui aga usaldus hakkab kaduma, mis saab siis?
Et oma usaldusväärsust mitte kaotada, peab Reformierakond eesotsas peaminister Andrus Ansipiga moodustama üksmeelse valitsuse, et läbi viia reforme, mida majandus vajab. Kauppalehti arvates ei piisa selleks vaid spaade ja hotellide ehitamisest. Põhjalikumalt tuleks tegelda ekspordi, infrastruktuuri ja haridusega.
Seotud lood
Reformierakond loodab võimalike
koalitsioonipartneritega läbirääkimisi alustada juba pühapäeval.
Tänasel kohtumisel olid Reformierakond, IRL
ja Sotsid koostöö osas meelestatud positiivselt. Rohelistega kohtutakse täna
kell 20.00.
Briti majandusleht The Economist kirjutas,
et edulood Ida-Euroopas on haruldased, samas vajatakse neid hädasti.
Peaminister Andrus Ansip ütles täna
võimalike koalitsioonipartneritega kohtumise kohta, et veel ei välistata ühtki
erakonda.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.