Hansabank Marketsi aktsiaturgude osakonna
juhataja Lauri Lindi sõnul võiks alternatiivbörsile esimese hooga tulla 5-6
ettevõtet.
"Üks on see, kes võiks minna alternatiivbörsile, ja teine see, palju on neid, kes tahaks minna," kommenteeris Lind küsimust, kui palju oleks Eestis neid ettevõtteid, kes tahaksid minna alternatiivbörsile. "Neid ettevõtteid, kellel oleks vajadus minna, pole väga palju. Umbkaudselt öeldes võiks esimese aasta jooksul tulla 5 või 6 nime. Edaspidi rohkem, kuid esimese hooga ettevõtted ei torma," märkis Lind.
Tema sõnul on alternatiivbörs kindlasti hea idee ning annab väikeettevõtetele mingi "kasvulava", samas annab võimaluse kapitali kaasata ning investoritele koha kauplemiseks. Küll on Lindi sõnul selge miinus see, et enamik investeerimisfonde ei saa investeerida sellisele turule rohkem kui maksimaalselt 5% oma varadest, sest tegu on reguleerimata turuga - sellest tulenevalt jääb see ilmselt enamuses eraisikutest investorite pärusmaaks.
Konkreetsetest nimedest on Lindi sõnul keeruline rääkida, kuna nende potentsiaalne arv on tõesti suur ning ka reglement pole veel paigas. "Kindlasti võiksid alternatiivbörsile minekust mõelda need ettevõtted, kellel on mingil põhjusel (nt erastamise aegadest) suur arv aktsionäre, või siis ettevõtted, kes soovivad kaasata kapitali, kuid on liiga väikesed või ei vasta muul põhjusel "päris börsi" nõuetele," täpsustas ta.
"Kindlasti suurendab see mingil määral väikeinvestorite hulka," lisas Lind ning märkis, et ühist balti alternatiivbörsi ei ole kindlasti võimalik luua enne, kui ei toimu kauplemist ühes valuutas, ehk siis enne eurole üleminekut.
Seotud lood
Börsileminek mõjub firma sisekultuurile ja välisele imagole väga hästi, me ei ole enam välispartnerite jaoks suvaline firma Lõuna-Eesti metsade vahelt, ütles Võrumaa joogitootja Linda Nektari vähemusaktsionär ja nõukogu liige Kuldar Leis.
Tallinna börsi alternatiivturg First North pole siiani korralikult käivitunud, sest liialt karmid reeglid peletavad väikefirmasid, kelle ärile hoo andmiseks on alternatiivbörs mõeldud.
Tallina börsi alternatiivturg alustab juba
2007. aasta keskel, aasta lõpuks loodetakse turule meelitada kuni kuus
ettevõtet.
Investeerimispankurid tahavad tuua
Tallinnas tänavu sügisel avatavale alternatiivbörsile kiire kasvuga ettevõtteid,
firmajuhid on pessimistlikud.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.