Viimase nädalate hinnaliikumised on
investorid Tallinna börsilt minema peletanud. Tänane päevakäive ulatus kõigest
308 tehinguni ja käive jäi alla 24 miljoni krooni.
Terve nädalaga kaubeldi börsil 239 miljoni krooni eest, mis oli konkurentsitult käimasoleva aasta madalaima aktiivsusega börsinädal.
Võrdluseks 2007. aastal on keskmine kauplemismaht on küündinud päevas üle 90 miljoni krooni ja tehingute arv on ulatunud ligi üheksasajani.
Ja oleks siis, et börsil poleks sel nädalal huvitavat liikumist olnud. Liideraktsiaid liikusid nädala sees korralikes koridorides.
Olympic EG aktsia kõikus viimase viie päeva jooksul 9,23 ja 10,00 euro vahel (144,42 krooni-156,47 krooni).
Tallink aktsiat sai nädala sees osta nii 1,22-1,38 euro (19,09-21,59 krooni) ja Tallinna Kaubamaja 7,55-8,49 euro eest (118,13-132,84 krooni).
Tundub, et suur osa aktiivsemaid investoreid on ennast aktsiatest välja müünud, vaatavad hinnaliikumisi vaikselt kõrvalt ja ootavad rahulikumaid aegu. Välisinvestoritel on aga niigi palju tegemist suurematel turgudel.
Kauplemise aktiivsuse kukkumine on mõnes mõttes üllatuslik, kuna tavaliselt aitavad loksuma löödud hinnad just kauplemisaktiivsust juurde tuua.
Vaatasin kuidas on sel aastal kaubeldud Dow Jones Stoxx 600 indeksisse (koondab kuutsada Euroopa suurkompaniid) kuuluvate aktsiatega.
Trend on olnud selline, et viimastel nädalatel on päevane kauplemisaktiivsus veerandi kuni poole võrra hoopis kasvanud.
Seotud lood
Investeerimispanga Suprema varahalduse
strateeg Peeter Koppel märkis, et juba neli kevadet järjest on arenevatel
turgudel olnud korrektsioon.
Koolitusele kuluvaid summasid saab paremini rihtida, kui juba värbamisprotsessil on pööratud tähelepanu sellele, et kandideerija eviks ettevõttele olulisi hoiakuid, kinnitasid Bigbank Eesti äriüksuse juht Jonna Pechter ja töötaja kogemuse juht Gerly Roosmets.