Tänase oksjoni naftakompanii Jukos
pankrotivarale võitis erilise üllatuseta Vene riigi kontrolli all olev
naftakompanii Rosneft.
Rosneft ostab Jukosele kuulunud 9,44% osaluse Rosneftis välja 7,59 miljardi dollari eest, mis on pakkumise alghinnaga võrreldes vaid 1,2% kõrgem hind, kirjutas Financial Times. Samas on hind 10% madalam osaluse turuhinnast, mis on ca 8,4 miljardit dollarit.
Oksjonil osales ka Briti-Vene ühisfirma TNK-BP, kuid analüütikute hinnangul vaid selleks, et oksjonile n.ö legitiimsust lisada. Ajal, mil Kreml ähvardab tühistada firma litsentsi Siberis asuva Kovjatka gaasimaardla hõlvamiseks, tahab TNK-BP Kremliga häid suhteid hoida, kirjutas leht.
Jukose aktsionäride sõnul on tegemist ajaloo suurima rekvireerimisprotsessiga.
Järgmine hulk Jukose varasid läheb haamri alla 4. aprillil. Sealhulgas 20% osalus firmas Gazpromneft ja osalus gaasitootjas Arcticgaz. Alghind on 5,5 miljardit dollarit. Huvi osaleda on ilmutanud konsortsium, kuhu kuuluvad Vene firma ESN ja Itaalia Eni ja Enel.
Seotud lood
Jukose eksjuhid Mihhail Hodorkovski ja
Platon Lebedev ootavad Tšitas teist kohtuprotsessi, kus Venemaa prokuratuur
süüdistab neid firmast 13 miljardi dollari ebaseaduslikus väljaviimises ja
rahapesus.
Venemaa peaprokuratuur on lõpetanud teise
uurimise, millega püüti tõestada, et Jukose Moskva juhid on tegelnud heategevuse
varjus rahapesuga.
Vene riigi kontrolli all olev naftagigant Rosneft laenab 22 miljardit
dollarit, et osta ära pankrotistunud Jukose varad.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.