Odavast küttepuidust saab raierahu tõttu
tänavu kevadel ülidefitsiitne kaup.
“Kui eraisikud maksavad praegu nii küttepuude kui ka briketi eest viieprotsendilist käibemaksu, siis alates juulikuust peavad nad võrdselt asutuste ja ettevõtetega maksma 18 protsenti. Kui võtta aluseks Koldetule müügihinnad, siis seadusemuudatuse tagajärjel kallineb küttepuude ruumimeetri hind automaatselt 74 krooni,” selgitas Koldetule kaubamärgiga turul oleva OÜ VTM Pluss juhatuse liige Arvi Viilup Eesti Päevalehele.
Tema hinnangul ostab keskmine majapidamine talveks küttepuid umbes 15–18 ruumimeetrit ja selle alusel tõuseb kütte hind ligikaudu 1200 krooni.
RMK metsamajanduse turundusjuhi Ulvar Kaubi sõnul on küttepuidu hind tõusnud viie aasta jooksul peaaegu kahekordseks või rohkemgi. "Kui enne oli see ligikaudu 130 krooni tihumeeter, siis nüüd juba 260 krooni,” ütles Kaubi.
Seotud lood
Eestlased on ahikütet alati mitte ainult
hubaseks, vaid ka väga tervislikuks pidanud. Nüüd aga väidavad Austria ja Saksa
teadlased, et see on küll keskkonnasäästlik, aga kahjulik tervisele, kirjutas SL
Õhtuleht.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.