Massilised vahistamised laupäeval Moskvas
poliitmeelsuse avaldamise pärast pole Riigikogu liikme Marko Mihkelsoni sõnul
Kremli tugevuse, vaid nõrkuse tunnusmärk.
"Enam kui kahesaja kinnipeetu hulgas oli ka üks "teisiti arvajate marsi" korraldajaid, male eksmaailmameister Garri Kasparov. Paljud inimesed, sealhulgas ka pensionärid, kes jälgisid toimunut kõrvalt, said samuti erimiilitsa üksuste käest halastamatult peksa," kirjutas Mihkelson oma blogis.
"Omast kogemusest võin kinnitada, et kui jätta kõrvale 1993. aasta vastasseis presidendi ja parlamendi vahel, pole Venemaa südames viimase kuueteistkümne aasta jooksul kujunenud sedavõrd kriitilist vastasseisu võimu ja allasurutud opositsiooni vahel, kui praegu," märkis Mihkelson ning lisas, et teisitimõtlemist kartev ja allasuruv võim ei saa tema sõnul olla kuigi jätkusuutlik. "Kreml tegi avalikult seadusevastase käitumisega taaskord selgeks, et Venemaa on kiirelt kaugenemas elementaarsetest demokraatlikest ning õigusriigile omastest tunnustest," lisas ta.
Seotud lood
Eestiski tegutsevat Lukoili, mis on pärast
Jukose hävitamist jäänud Venemaa ainsaks formaalselt sõltumatuks
naftakompaniiks, ähvardab enamiku Vene naftafirmade saatus ehk Kremli kontrolli
alla minek.
Kremli katsed Euroopa Liitu (EL) ajaloo
abil lõhestada võivad peatselt saada tagasilöögi, kui õnnestub Saksamaa plaan
luua ühtne Euroopa ajalooõpik, mis aitaks ka Eesti keerulist ajalugu läänes
selgitada.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.