Möödunud nädalal pani ameti maha Eesti
Gaasi juht Aarne Saar ning andis teatepulga edasi endisele juhatuse liikmele
Tiit Kullerkupule, kirjutas Äripäev.
"No minu passiandmete järgi oleks see pidanud juba tükk aega tagasi juhtuma, aga ma ise lükkasin seda edasi," sõnas Saar. "Siis, kui ameti maha panin, oli täpselt selline tunne, nagu võtaks seljast koti, mida oled 19 aastat kandnud."
Golfiväljakul intervjuud andev Saar ei paistnud oma otsuses kahtlevat ning tundis uhkust, et Eesti Gaasi on just tema oma turjal kandnud neljal olulisel ajastul: suurte muutuste ehk perestroika perioodil, taasiseseisvumise ajal, Euroopa Liitu minekuks valmistumisel ning lõpuks ka ELi astudes.
Kõige keerulisemaks, ent samas ka kõige põnevamaks ja sümpaatsemaks pidas Saar taasiseseisvumise perioodi. "Toona liikusime kõikidest seadustest umbes pool aastat ees. Samuti puudus siis täiesti bürokraatia, kuid nüüd oleme kenasti selleni tagasi jõudnud," rääkis ta.
Kuigi järgmiste katsumuste tulek on teadmata, ei usu Saar, et uue juhi elu kujuneb meelakkumiseks. "Tuntud tõsiasi on ju see, et kui sa oled neli probleemi lahendanud, tuleb alati viies. Ainult et siis sa seda veel ei tea."
Eesti Gaasi juhatuse liikme Raul Kotovi sõnul võivadki värskele juhile kõige raskemaks katsumuseks saada tulevikuplaanid.
"Eks need kingad ole ikka suured küll, mida tal täita tuleb," selgitas Kotov. "See süsteem, mis on juba valmis, töötab hästi. Kuid see, mida teha edasi, on kõige keerulisem küsimus. Siin tulebki tõdeda, et võib-olla nende suurte kingade kõrvale peaksid tulema veel ka uued sussid."
Kullerkupp, keda õnnestus välismaalt vaid viivuks tabada, kingade suurust ei pelga. "Kui ma oleksin kartnud, siis poleks ma oma nõusolekut selle positsiooni vastuvõtmiseks andnud," ütles Kullerkupp, kes on Eesti Gaasis töötanud juba 1992. aastast alates.
Ka tulevikule vaatab ta otsa täiesti rahulikult. "Muutusi tuleb ette iga päev ja nende vastuvõtmisel ning teostamisel on mul abiks terve meeskond."
Juhivahetuse otsus langetati Eesti Gaasis möödunud aasta oktoobris ja mõte viidi teoks selle aasta 1. mail. Nüüdsest Eesti Gaasi nõukogu esimehe ametit pidava Saare sõnul oli selleks ka viimane aeg. "See töö hakkaski juba golfi mängimist segama," ütles ta naerdes.
Seotud lood
Gaasi hind sõltub eelkõige naftasaaduste
hinnast maailmaturul, mitte dollari langemisest.
Eesti Gaasi endise juhatuse esimehe Aarne
Saare hinnangul on Läänemerre rajatav gaasijuhe Eestile kasulik.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.