Rahandusminister Padari sõnul arutatakse autode erisoodustuse teemat kindlasti ka tulevikus, kuid pole teada, millal võiks vastava maksustamise muutmine taas valitsuse lauale jõuda. "Tuleval aastal küll selles vallas midagi ei rakendu," ütlesid Padar ja Ansip justkui ühest suust.
Ülejäänud maksumuudatused ja aktsiisitõusud allkirjastati muutmata kujul. Ka palju vaidlusi tekitanud elektriaktsiis jäi rahandusministeeriumi pakutud 5 sendi peale kilovatt-tunnist. "Elektriaktsiis asendab CO2 saastetasu, mistõttu tarbija jaoks mitte mingit elektri hinna muutust ei tule," kinnitas rahandusminister Padar. Euroopa Liidu miinimum olnuks 1,56-sendine aktsiis kilovatt-tunni eest, mis pidanuks rakenduma hiljemalt 1. jaanuarist 2009.
Kuigi inflatsiooni pikemaajalisem ennustamine on peaminister Ansipi sõnul tänamatu ülesanne, pakkus ta uue aasta inflatsiooniks 6%, 2009. aastaks 4,8%, 2010. aastaks 3,3% ja 2011. aastaks 3,1%.
Paar nädalat väldanud ja tohutu ajasurve alla sattunud maksuvaidlused koalitsiooni siiski eriti õõnestavat ei paistnud, kuna ajakirjaniku küsimusele, kas valitsus ei karda, et tõeks võib saada ütlus "valitsus, kes tõstab õlle hinda, kaua ei püsi", vastas rahandusminister Padar, et vastupidi, praegune valitsus on tema hinnangul tugevam ja homogeensem kui iial varem.
Peaminister Ansip kritiseeris tänasel pressikonverentsil ka rahandusministeeriumi 10. mai maksuteemalist pressiteadet, mis eksitas ajakirjandust. Nimelt oli pressiteates märkimata, et seal nimetatud riigieelarvesse laekuvad ja laekumata jäävad summad olid võrdluseks rahandusministeeriumi kevadisele prognoosile ja eelmise valitsuse otsuseid numbrid ei kajastanud. Eelmise valitsuse otsuste hulka kuulus näiteks tulumaksu alandamine ühe protsendipunkti võrra, mis jätab maksumaksjale uuel aastal kätte täiendavad 956 miljonit krooni.
Kui algselt kõrvutati 2,2 miljardi kroonine maksukoormuse kasv vaid 375 miljoni kroonise võiduga tulumaksusoodustustelt, siis tegelikult jääb tänu tulumaksu alanemisele ja tulumaksuvaba miinimumi tõusule tuleval aastal rahva kätte hoopis 1,3 miljardit krooni.
Maksukoormus kasvab tuleval aastal 830 miljoni krooni ehk 0,2 protsendipunkti võrra.
Pärast maksumuudatusi 2008. aastal maksumaksjate rahakotti sisenevad ja sealt väljuvad summad (miljonit krooni):