Ligi kolmandik Ruhnu elanikest andis
protestiallkirja saart lämmatada ähvardava turistitulva vastu, kirjutas SL
Õhtuleht.
"Allkirju massiturismi vastu anti 15," ütleb üleskutse autor, Ruhnu muuseumi juhataja Märt Kapsta, saarel elas jaanuaris 64 inimest.
Ringsu sadama järelevaataja Priit Kapsta sõnul tekitab iga aastaga paisuv turistivool saareelanikele aina suuremat muret: "Me pole massiturismiks valmis, kuigi see on juba kohal."
"Külastuste arv muutub järjest suuremaks ja seetõttu on eelmise aasta ligi 4500 inimese asemel oodata palju enam väljastpoolt tulijaid," kirjutab sadama juht ruhnlaste blogis. "Enamikul neist on arusaam, et mujal kehtivad loomulikud hüved nagu toit ja elementaarne majutus on paigal olemas. Ega nad ju teadvusta enesele, et kogu seda rahvamassi peab roogadega varustama kaks pisikest külapoodi. Et metsad, lagendikud ja muu maa saarel kuulub ka kellelegi ning igale poole pole lubatud telki ja lõket püsti panna."
Seotud lood
Kui ligi nelja kilomeetri pikkune sadama ja
Ringsu küla vaheline tee pannakse maikuus tolmuvaba katte alla, võib saar saada
ka esimese alalise liiklusmärgi.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.