Tallinna linnapea Edgar Savisaar käivitab
linnavalitsuses kõnelused nn. Viru poja ehitamata jätmiseks, teatas linn.
"Linnavalitsus teeb abilinnapea Taavi Aasale ülesandeks Viru hotelli omanikfirmaga läbirääkimisi alustada," ütles Savisaar.
Savisaare sõnul annab Viru hotellile juurdeehituse rajamisele antud keskkonnamõju hinnang selge sõnumi, et selle ehitamine kahjustaks igal juhul kaitsealust Tammsaare parki ning seega ei saa selle ehitamist lubada."Meil on sellisteks läbirääkimisteks ka varasemaid kogemusi - näiteks Restoriga saavutatud kokkulepe linnamüüri äärne hoonestamata jätta -, seega loodan, et ka nn. Viru poja teema saab positiivse lahenduse," ütles Savisaar.Konsultatsioonifirmas Hendrikson Ko mai lõpus valminud keskkonnamõjude hindamise aruande kohaselt on plaanitava Viru hotelli juurdeehitusega avalduvad keskkonnamõjud negatiivsed ja neid on võimatu leevendada.Aruande kohaselt muutub juurdeehituse rajamisel osa Tammsaare pargist sisuliselt hotelli teenindusmaaks, seega degenereerub puittaimede ja alustaimestikuga park suureneva koormuse mõjul jalakäigualaks. Kultuuriliselt seisukohast omab juurdeehitus negatiivset mõju vaadetele ning asustuse ja linnamaastiku ajaloolisele struktuurile.
Seotud lood
Seoses Viru Poja detailplaneeringu
kehtetuks tunnistamisega koostas Pontos Grupp kahjuraporti, mille esitlemiseks
abilinnapea Taavi Aasale anti aega aga vaid loetud minutid.
27. aprillil, päeval, mil Tõnismäelt
teisaldati pronkssõdur ja õhk pealinnas oli rahvuslikest pingetest paks, ostis
Tallinna linnapea Edgar Savisaar endale Lämmijärves asuva 11hektarilise
Salusaare.
Uus Viru juhatuse liikme Yrjö Vanhaneni
sõnul ei saa linn jätta ehitusluba andmata kõigest poliitilistel põhjustel,
kui detailplaneering on juba kinnitanud.
Riigikohus pidas Tallinna linnavalitsuse
edasikaebust Viru Poja osas põhjendamatuks, andes sellega lõpliku võidu
arendajatele.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.