Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul ei
oleks Viru Poeg vastanud tingimustele, mis on paika pannud Viini memorandumis.
"2005. aasta Viini memorandum sätestab, et ajaloolisse keskkonda uute hoonete püstitamisel lähtutakse paiga väljakujunenud ilmest ja traditsioonidest, uusehitis peab oma mahult, kõrguselt ja ilmelt sobituma olemasolevasse keskkonda. Viru Poeg neile tingimustele kindlasti vastanud poleks. Samas ei tohi unustada, et kui kunagi Viru Pojale luba anti, siis vahepeal on ka avalik arvamus antud küsimuses muutunud," lisas Mutli.
Tallinna vanalinn on alates 1997. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirjas, kõrvuti antiikse Teeba, Hiina müüri, Taj Mahali, Veneetsia ja Jeruusalemma linna ning paljude teiste maailmakuulsate mälestistega.
"Tammsaare park on väärtus omaette ja veel väärtuslikumaks teeb pargi asukoht vanalinna vahetus läheduses. Tammsaare park ja Tallinna vanalinn on esteetilises, ajaloolises ja miljöö mõttes üks tervik, mistõttu oleks tulevikku silmas pidades vastutustundetu ja lubamatu lasta parki midagi suurt ehitada,“ arvas Mutli.
„Inimesed, kes on pikalt seotud hotellindusega Tallinnas, peaksid mõistma vanalinna ja seda ümbritseva ala olulisust Tallinna turismimajandusele, sealhulgas hotellinduse käibele," tõdes ta.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Tallinna linnapea Edgar Savisaar käivitab
linnavalitsuses kõnelused nn. Viru poja ehitamata jätmiseks, teatas linn.
Taani ja Soome keskkonnauuringute
ettevõtted KHR arkitekter ja Ramboll Finland ei näe Viru laienduses ohtu
Tammsaare pargile ega Tallinna keskkonnale.
Uus Viru esindajatega kohtunud abilinnapea
Taavi Aasa sõnul otsustati saamata jäävale ehitisele audiitorhinnang
tellida.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.