Suurbritannia ametühingute keskliidu sõnul
toodetakse olümpiameeneid vabrikutes, kus lapsed teevad miinimumpalga eest 15
tunniseid tööpäevi, vahendas The Guardian.
Liidu esimees Brendan Barber esitas sellekohased tõendid tänasel Rahvusvahelise Olümpiakomitee istungil, kus arutati 2012. aasta mängude korraldamist.
Hiinas tuvastati, et Pekingi 2008. aasta mängude ametlikku logo kannavad mitmed tooted, mille tootmisel on rikutud tööjõuseadusi. "Ära kasutatakse nii lapsi kui ka täiskasvanuid, et südametunnistuseta tööandjad saaksid rohkem kasumit. Nende teod rikuvad Olümpia maine, me ei taha, et sama juhtuks Londonis," lisas Barber.
Playfair Alliance uurijad külastasid nelja tehast, kus toodeti kotte, mütse ja teis olümpiameeneid. Le Kit Stationery tehasest Guangdongis leidsid nad liinil töötamas 20 alaealist, kellest noorim oli 12 aastane. Nad tegid kella 7.30 kuni 22.30 sama tööd, mida täiskasvanud.
3000 töölisele Mainland Headwear Holdings'i Shenzen tehase töölisele maksti 45% kohalikust miinimumpalgast. Töölisi õpetati töötingimuste ja raha kohta valetama, kes rääkis tõtt, sai kinga, usinamaid valetajaid premeeriti.
Seotud lood
Londoni 2012. aasta olümpiamängude logo
valikut ei saa ilmselt lugeda õnnestunuks. Vähemalt arvab nii 83% sellekohasele
küsimusele vastanud brittidest, kes andsid BBC veebilehel logole madalaima
võimaliku hinde.
Pekingi olümpiamängude sponsorite ning
eksklusiivsete õigustega ettevõtete aktsiate tootlus on novembri lõpuga seisuga
34%, võrrelduna Dow Jonesi tööstuskeskmise 10 protsendiga, teatab AP.
Tuntud rõivatootja Esprit kasutab
moerõivaste tootmisel India lapsi, kirjutab Saksa ajakiri Stern.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.