Eile Maalehe ostu kasulikkust selgitanud
Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik ei suutnud investoreid aktsiaid ostma
meelitada ning meediafirma odavnemine jätkus.
LHV analüütiku Erki Kerti hinnangul ei ole ülevõtu näol tegu üleliia positiivse sammuga, ent see on siiski piisavalt oluline, et luua kerge positiivne foon. Ta märkis, et Balti turud ei ole kunagi väga kiire reageerimisega silma paistnud, mistõttu Ekspress Grupi laienemine koduturul võib aktsiat mõjutama hakata alles lähinädalatel.
"Ma ei arva, et see peaks olema ülespoole viiva trendi algus, aga väikse nõksu üles võiks teha küll," täpsustas Kert, kes pani ettevõtte aktsiahinna eilse 1,2% languse börsil valitseva üldise negatiivse meeleolu arvele.
Hansabank Marketsi analüütik Pavel Lupandin lausus, et mõneti oodatud tõusu keeras tõenäoliselt languseks mõnede institutsionaalsete investorite müügisurve. Samas näeb ka Lupandin ostul pikemas perspektiivis Ekspress Grupile positiivset mõju, sest ettevõtte tugevdab nüüd tema sõnul oma positsiooni Eestis veelgi. "Samas on firma strateegia ju laieneda rohkem väljapoole Eestit, kuid praegu tehakse seda hoopis koduturul," oli Lupandin veidi hämmeldunud.
Mõnes mõttes tabas Maalehe lisandumine Ekspress Grupi tütarettevõtete sekka ootamatul Hans H. Luike ennastki, sest aktsiaid börsile viies mehel sellist plaani ei olnud.
"See tehing sündis tegelikult teise poole initsiatiivil," seletas Luik eilsel pressikonverentsil ja vljendas samas tehingu üle heameelt.
"Kui te vaatate, milline võiks olla Maalehe kasumiprognoos ja millises P/E vahekorras see meile kätte tuli, siis ma arvan, et see võiks olla rõõmustav sõnum," sädeles Ekspress Grupi suuromanik.
Kui arvestada, et Maalehe selle aasta esimese viie kuuga teenitud 4,9 miljonit krooni leiab endale aasta teises pooles samasuguse jätku, siis aastaga võiks Maaleht kasumireale kirjutada ligi 12 miljonit krooni. See teeks ka P/E suhteks ülimadala 4,4. Võrdluseks on Ekspress Grupi sama näitaja 18,3.
Kui uskuda aga müüjaid, tulevik siiski nii ilus ei paista. Maalehe senise suuromaniku Jüri Ehasalu meelest olid need viis kuud erandlikud. "Valimiste puhul tahab ka kõige konservatiivsem erakond lehte naerunägusid, aga kaubandusreklaamiga on asjad teistsugused," selgitas ta suure kasumi tagamaid.
"See ei ole sugugi odavalt müüdud," kommenteeris Ehasalu väiteid, et Maalehe omanikud müüsid ettevõtte Luigele liiga odavalt.
Maalehe eelmise aasta käive oli 52,8 miljonit krooni ja puhaskasum 3,3 miljonit, mis annab 2006. aasta hinna ja kasumi suhteks 15,8.
Seotud lood
Alates esmaspäevast 17. septembrist 2007
saab Maalehe uueks peatoimetajaks Sulev Valner, kes on ka varem sellel
ametikohal töötanud. Maalehe uueks juhatuse esimeheks saab alates 15. oktoobrist
2007 Tere piimatööstuse endine juht Kadi Lambot.
Ekspress Grupi suuromaniku Hans H Luige
sõnul saab Maalehe kasum tõusma kiiremini, kui seda on teinud paaril viimasel
aastal Ekspressi oma.
Ekspress Grupi suuromaniku ning Maalehe uue
omaniku Hans H Luige sõnul lehe juhtkonnas ja struktuuris muudatusi ei tule.
AS Ekspress Grupi esimese poolaasta
netokäive oli 527 miljonit krooni ehk 18% rohkem kui aasta varem, puhaskasum
kasvas 16%.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.