Ekspress Grupile aktsiad müünud ja üleöö
suure summa võrra rikkamaks saanud Maalehe töötajad tunnistavad, et on raha üle
rõõmsad, kuid on kaotanud turvatunde tuleviku ees.
Kui astun Maalehe toimetuse pessa kollases puumajas Tallinnas Toompuiesteel, tundub, nagu astuks sisse mõnda koju, kirjutas Äripäev. Nurgas reljeefsete mustritega kahhelkividest vana ahi, millelt töömehed on värvi maha kraapinud, siin-seal võimsad nikerdatud tugipostid.
Mõistagi teeb jutt rahast Maalehe osa töötajaid õrnaks ja ettevaatlikuks. Omamoodi õhinat on aga toimetuses tunda, ehkki pildile ei taha ükski töötaja tulla.
"Mina küll selle raha üle õnnelik ei ole. Siiani olime ikka ühed omanikud, kuid nüüd tekkinud ebakindluse tunne," ütleb Maalehe reklaamikorraldaja Meeli Dimitrieva. Ta möönab, et müük oli paratamatu, mõeldes Maalehe tulevikule. Dimitrieva sõnul teenis ta müügist alla miljoni. "Mul on kaks last, ka maamaja tahab renoveerimist," ütleb ta.
Maalehe Saaremaa korrespondent Merike Pitk meenutab, et ostis 16 aastat tagasi aktsiaid nagu kõik töötajad. "Me ei arvanud, et midagi teenime, kuid tegime seda missioonitundest - et leht ei libiseks meie käest minema," räägib ta. Osa töötajaid on aastate jooksul lehest lahkunud ja aktsiad müünud. Pitk isegi oli Maalehest viis aastat eemal, aktsiaid jäid.
"See oli rohkem emotsionaalne teadmine, et oleme lehe väikeomanikud. Maaleht pole pelgalt töökoht, seal hoiab väga tugev tunne, missioon," ütleb ta. Pitk teenis aktsiatelt samuti alla miljoni ning lubas selle investeerida maakodusse.
Toimetaja Silja Lättemäe tunnistab, et suisa naerma teda üle miljoni krooni saamine ei pane. "Raha ei korva kõike. Oleme teinud oma tööd südamega. Inimese lojaalsus tõuseb, kui ta on omanike ringis. Suhtusime firmasse kui oma kodusse," räägib ta.
Lättemäe ütleb, et esmaspäeval kell 15 said nad teada, et üle 50 protsendi aktsiatest on suuromanikud ära müünud ning tehti pakkumine väikeaktsionäridele.
"Mõistsime, et ainus mõistlik otsus on aktsiad nüüd ära müüa. Hiljem ei pruugi hind enam selline olla," ütleb Lättemäe. "Arutelu ja järelemõtlemisaega oli väga vähe. Eelläbirääkimistega meid kurssi ei viidud."
Ainus inimene, kes muretult pildile tuleb ja teenitud summa sendi täpsusega ütleb, on kunagine Maalehe ja praegune Maaja toimetaja ning kirjastaja Guido Ilves. Ta paneb prillid ninale ja võtab taskust paberi. "Täpselt 1 386 665,28," loeb Ilves. See on summa, millega ta end Hans H. Luigele müüs, kommenteerib Ilves.
"Jäin väga rahule. Kavatsen raha panna fondidesse ja automaatselt tuleb juurde 100 000 krooni. Töötegemisel ei näe ma enam mingit mõtet, kuna fondidest teenib rohkem kui aastapalga," ütleb ta.
Seotud lood
Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik
rääkis täna ennelõunal ajakirjanikele Maalehe ostust.
Ekspress Grupi suuromaniku Hans H Luige
sõnul saab Maalehe kasum tõusma kiiremini, kui seda on teinud paaril viimasel
aastal Ekspressi oma.
Ekspress Grupi suuromaniku ning Maalehe uue
omaniku Hans H Luige sõnul lehe juhtkonnas ja struktuuris muudatusi ei tule.
Eile Maalehe ostu kasulikkust selgitanud
Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik ei suutnud investoreid aktsiaid ostma
meelitada ning meediafirma odavnemine jätkus.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.