Itaalia koomik Beppe Grillo on leidnud
tulusa viisi, kuidas korruptsiooniga võidelda - ta paneb inimesed selle üle
nalja heitma.
"Itaalias on selline seadus, et kui sa ei ole kriminaalkorras karistatud, siis sul ei ole karjääri võimalik teha," naljatas Grillo.
Grillo usub, et Itaalia suurimad probleemid on seotud rahaliste ja poliitiliste skandaalidega. Oma tuuriga ringi rännates ründab ja süüdistab ta nii Itaalia Panka kui ka katoliku kirikut just nende samade probleemide süvendamises, kirjutas Bloomberg.
"Me vajame relva, millega võidelda võimu kuritarvitavate firmade vastu," ütles Grillo.
Täpselt aasta enne kui Parmalat Finanziaria SpA Euroopa suurima pankroti välja kuulutas, oli Grillo firma raamatupidamise kohta kritiseerivalt nalja teinud. Tänaseks on tema tegevus aidanud luua 1,6 miljoni suuruse aktivistide rühmituse, kes võitlevad Itaalias uute reformide nimel. Tema internetipäevikut külastatakse 200 000 korda päevas ja fännid kohtuvad vähemalt korra nädalas, et aidata kaasa erinevatele üritustele.
Selle tulemusena on Itaalia ametnikud hakanud muuutusi läbi viima. Peaminister Romano Prodi, kes kohtus Grilloga vahetult peale valimisvõitu aastal 2006, vähendas oma palka 30% võrra 86 102 eurole (1 347 151 kroonile). Palkasid vähendati veel 102 ministril ja saadikul. Loomulikult võtab see aga palju rohkem pingutusi ja aega, et taastada usk poliitikutesse ja ärimeestesse täielikult.
"Me kõik tunneme, kuidas meid tüssatakse, ja ainuke, kes meid aidata üritab, on koomik Grillo," ütles Grillo etendusel käinud Igor Cattoli.
Seotud lood
Itaalias on kohtu ette kutsutud riigi
hiiglasliku meierei, pankrotti lastud Parmalati asutaja Calisto Tanzi ja teised
juhtivtöötajad.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?