Venemaa ärileht Kommersant leiab, et
Venemaa on alustanud Boriss Berezovski tõttu Inglismaa vastu laimukampaaniat:
näiteks kurdab Vene saadik Inglismaal, et briti noored peksavad venelasi ja
lisaks väidab üks Vene major, et Berezovski on Briti luure agent.
Venemaa luureteenistus FSB teatas eile, et uurib uut spionaažijuhtumit ja et teavet selleks saadi endiselt maksumiilitsa majorilt Vjatšeslav Žarkolt, kes kinnitab, et Briti luure MI6 tahtis teda värvata, vahendas Eesti Päevaleht Online. Žarko väitel tutvustasid teda Briti luureagentidega poliitiline pagulane Boriss Berezovski ja hiljem polooniumimürgitusse surnud Aleksandr Litvinenko.
Kodanikuvabaduste Fondi juhi Aleksander Goldfarbi sõnul on uus spioonilugu-kohtuasi aga Vene valitsuse järjekordne laimukampaania Inglismaa ja Berezovski vastu, Berezovski on Venemaa poliitilise opositsiooni peamine rahastaja ja Inglismaa keeldub teda Venemaale välja andmast.
Žarko intervjuu Briti luuresse värvatud Berezovskist ja Litvinenkost sai Vene meedias palju tähelepanu: selle avaldasid kaks suurt päevalehte ja lisaks tegi riigitelevisioon ka saate, Vjatšeslav Žarko jutustas ajakirjanikele, et oli 2003. aastast kuni käesoleva aasta suveni Briti luure heaks töötanud. Seejärel kinnitas ta, et ka Aleksandr Litvinenko ja Boriss Berezovski on Briti luurega seotud.
Seotud lood
OÜ UrbanCorp juhatuse liige Helen Mahmastol
rääkis, kuidas ta on inimesena kümne üritusturunduses töötatud aasta
jooksul muutunud.
Kolme aasta eest Eestisse pagenud Armeenia pere püüab palgatööst väljamurdmiseks juba aastaid oma Kaukaasia söögikohta avada, kuid ilma kodakondsuseta nad selleks pangast laenu ei saa ning EASi toetuse nõuetele naljalt vastata ei suuda.
Venemaa välisministeeriumi esindaja Mihhail
Kamõnin hoiatas Suurbritanniat, et tolle tegevusel on kahepoolsetele suhetele
tõsised tagajärjed.
Eesti passiga venelased ja ukrainlased
püüavad absurdsete väljamõeldistega USAs asüüli saada.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.