Liibua HIVi nakatunud laste vanemate ja
Bulgaaria medõdede vahelisi läbirääkimisi vahendanud heategevuslik Gadaffi Fond
teatas, et osapooled on jõudnud kokkuleppele.
Laste vanemad on nõus loobuma surmanuhtluse nõudmisest, kui Euroopa Liit maksab iga nakatatud lapse eest 10 miljonit eurot ehk 156 miljonit krooni, vahendasid Reuters ja BBC.
Analüütikute hinnangul aga ei ole liit nõudmisega nõus, pidades summat liiga suureks. Nimelt väidab Liibüa, et meedikud nakatasid 426 last, mis teeb hüvitise kogusummaks 4,26 miljardit eurot ehk 66,7 miljardit krooni.
Liibüa ülemkohus peaks oma otsusest teatama õige pea.
1998. aastal tekkis Liibüas rahvusvahelise skandaal, kui vangistati Benghazi haigla bulgaarlastest medõed ja palestiinlasest arst, keda süüdistati sadade laste nakatamises HIVi. Süüdistatud ise väidavad, et ei kasutanud laste ravimisel nakatunud verd teadlikult.
Viimastel kuudel on kohtualuste eest välja astunud Euroopa Liit, medtöötajate vabastamist on palunud ka USA president George W Bush.
Seotud lood
Evrozdrave erakliinikus Sofias ravitakse
heroiinisõltlasi vedela morfiiniga, kirjutas Bulgaaria majandusleht Pari.
Euroopa Liidu ettevõtete Bulgaarias avaldatud
töökuulutuste arv kolmekordistus 2006. aastal.
Soome rahvatervise instituut hoiatab
Stockholmi reisijaid naabermaa narkomaanide seas leviva HIV-epideemia eest.
USA president George W Bushi nõunik
HIV/aidsi alal ütles, et maailm on võitlust viirusega kaotamas.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.