Saue valla elanike vastuseisu pälvinud
meditsiiniseadmete desinfitseerifirma ASi Steri aktsionäri Rein Lehtmetsa sõnul
on omanikud arutanud advokaatidega kahjunõude esitamist seoses kiirgustegevusloa
venimisega.
Kuna luba ei ole veel käes, ei saa hinnata kõiki kulusid, mis seoses selle saamise venimisega tekivad, ütles Lehtmets Äripäevale.
Võimalik on kärpida personalikulusid, kuid laenuintressid tuleb pangale endiselt ära maksta. Olulisim tootmisvahend - kiirgusallikas - amortiseerub ka siis, kui seda ei kasutata, selgitas aktsionär.
Poolteise aastaga on Lehtmetsa sõnul tekkinud kulusid umbes 3-4 miljonit krooni, mille sisse pole arvestatud saamata jäänud kasumit. Steri tasuvusajaks arvestati projekti alguses seitse-kaheksa aastat, nüüd on need tähtajad muutunud.
Tegevuse alustamiseks vajab Steri kiirgustegevusloa muutmist. Praegune luba võimaldab kiirgusallikaid hoida, kuid kiirgusallika kasutamiseks meditsiiniseadmete steriliseerimisel on vaja uut luba. Sellele seisavad aga vastu Saue valla ning ümberkaudsete omavalitsuste elanikud, kes on mures, et kiirgusallikas võib kujutada ohtu nende elukeskkonnale ning langetada kinnisvara hindu.
Seotud lood
Tallinna lähistele Saue valda
meditsiinitarvete steriliseerimistehase rajanud AS Steri kaebab kohtusse
keskkonnaministeeriumi, kes keeldus ettevõttele kõikide seatud tingimuste
täitmisest hoolimata tegevusluba andmast.
Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi jättis AS
Steri kiirgustegevusloa allkirjastamata, soovides kaalumiseks rohkem aega.
Kuigi AS Steri väidab, et kiiritustehase
tegevus ei mõjuta ümberkaudsete kruntide turuväärtust, kinnitavad
kinnisvaraspetsialistid vastupidist, kirjutas Päevaleht Online.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.