30 Euroopa riiki hõlmava uuringu kohaselt
on Eesti Euroopa õnnetuima rahvaga riik.
Euroopa õnneliku planeedi indeksi (European Happy Planet Index) arvutamisel võeti riikide hindamisel arvesse energia kasutamise efektiivsust, rahulolu eluga ja eluiga, kirjutas The Guardian Unlimited.
Nende näitajate poolest on kõige õnnelikumad inimesed Euroopas islandlased. See on riik, mis suudab oma inimestele pakkuda kõige pikemat ja õnnelikku elu.
"Riigid nagu Island näitavad selgelt, et õnn ei pea maailmale kalliks maksma minema," ütles Heaolu Keskuse sihtasutuse looja Nic Marks. "Islandi tugeva sotsiaalpoliitika ja laialdase taastuvenergia kasutamine on tõendiks, et elu vaid olemasolevat keskkonna kasutades ei tähenda heaolust loobumist."
Kõrgemad kohad on edetabelis endale haaranud ka teised põhjamaad. Teisel kohale on Rootsi, kolmandal Norra, kuuendal Taani. Tabeli lõpus on eestlaste ees aga Luxembourg, Bulgaaria ja Kreeka.
Heaolu Keskuse sihtasutuse kliimamuutuste juht Andrew Simms ütles, et edetabeli lõppu jäid enamasti tugevalt turumajandusest kantud majandusmudelid. "Mis mõtet on põletada meeletutes kogustes fossiilkütust, et toota, osta ja tarbida aina rohkem kaupu, muutmata sellega meie heaolu märgatavalt suuremaks?" küsis ta.
Eestile mõjusid halvasti hirm kuritegevuse ees, mis oli tagantpoolt teisel kohal, ja suur energia tootmisest keskkonnale tekitatud kahju.
Pikima elueaga paistis teiste seas silma Šveits - 80,5 aastat. Halvima tulemuse saavutas selles kategoorias aga naaber Läti - 70,7 aastat.
Uurimuse avaldasid New Economics Foundation ja ühing Friends of the Earth (Maa Sõbrad). Organisatsioonide sõnul on Euroopas elu praegu vähem rõõmu pakkuv kui 40 aastat tagasi.
Seotud lood
Üle-euroopalise küsitluse järgi on 87%
eurooplastest õnnelikud. Eriti õnnelikud on taanlased, kellest 97% on eluga
rahul, vahendas Reuters.
Maailma terviseorganisatsiooni (WHO)
uuringu kohaselt on Euroopa Liidus kõige ohtlikum elada Eestis, Leedus ja Lätis,
kirjutas Eesti Päevaleht.
Läti on kõige ohtlikum riik Euroopas, sest
juhib üheskoos teiste Balti riikidega tapmiste edetabelit, selgus Rahvusvahelise
Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) uuringust.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.