Kõrgeima brutopalgaga võtavad müüjaid tööle
Tallinnas suurematest kaubanduskettidest Säästumarket ja Comarket. Madalaimat
stardipalka pakub aga ETK, kirjutas Äripäev.
"7000 krooni on piir, millest madalamaga on juba raske töölisi leida," rääkis Comarketi emaettevõtte ABC Grupi ASi juhatuse esimees Jüri Vips. "Eks kunagi hakkavad oluliseks muutuma töökoha muud tingimused kui raha, aga praegu seda veel näha ei ole," ütles Vips ja sõnas, et seda ei juhtu enne, kui palk ületab 10 000 krooni.
Enamik kaubandusettevõtteid pakub 7000 krooni kanti summat müüjatele stardiks. Palgapakkumiste madalamasse otsa jäid 6000kroonise stardipalgaga Rimi ning 5600 krooniga ETK Gruppi kuuluvad Maksimarket ja Konsum.
Rimi Eesti Food ASi personalijuhi Õrne Pardeli sõnul tuleb palga juurde arvestada ka kõikvõimalikud boonused. "Oluline on silmas pidada, et 6000 krooni on põhipalk, millele lisandub veel boonuspalk. Tublimad teenivad meil kuni 9000 krooni kuus."
Boonused on üks olulisemaid töötajate töölemeelitamise võtteid. Kõige paremini oskas oma kuni 7000kroonisele põhipalgale lisasid maha müüa Selver, kes pakkus koos tavapärase tulemuspalgaga veel palju muud. "Meil on päris ahvatlev jõulupreemia aasta töötanutele, mis on pool kuupalgast. Samuti on toetused lapse sünni ja lähedase inimese surma puhul," selgitas töökuulutuse numbril vastanud Selveri personalispetsialist Karen Kotlov.
Seotud lood
Säästumarket, kes mõne kuu eest alustas
logovahetusega, kinnitas, et uuring näitas, et kliendid kiitsid uue logo ja
kaupluste muutunud siseilme heaks. Logovahetusele investeeritud summa jättis
kett aga enda teada.
Säästumarketite keti direktor Andrija
Lilleoja sõnul on Säästumarketi senine laienemine Ida-Virumaal olnud edukas,
mistõttu kavatseb odavmüügikaupluste kett avada lähiajal samas piirkonnas veel
uusi poode. Samuti on tema sõnul kiiret Säästumarketite teenindajad hinnas üle
kogu Eesti.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.