Zimbabwe president Robert Mugabe plaanib
riigis kehtestada uue seaduse, millega ootab väliskapitalil eraettevõtteid ees
ulatuslik riigistamine.
Riik, mis mõnd aega tagasi varustas toiduga suurt osa regioonist, kannatab praegu ise toidupuuduse ja meeletu inflatsiooni käes, kirjutas BBC.
Mugabe plaan riigistada välisfirmad, sh pangad ja kaevandused, on hiljutist läbikukkunud maareformi arvestades väga vastuoluline.
President süüdistab riigi hädades välisriike, öeldes, et Ühendkuningriik ja USA üritavad Zimbabwet kättemaksuks maareformi eest hävitada. Tihti viitab Mugabe hädade põhjustajana ka opositsioonile ja suurtele ettevõtetele, mis töötavad välismõjutuste all, soovides Zimbabwet ebastabiilseks muuta.
Riigi on inflatsioon kasvanud 5000 protsendini, kaupadest hakkavad põhitoiduained otsa saama. Naaberriikidesse, näiteks Lõuna-Aafrika Vabariiki, saabub iga päev umbes 3000 põgenikku.
Seotud lood
Zimbabwe ponnistused avada pangad
jõululaupäevaks kukkusid läbi vaatamata varasematele keskpanga direktori
lubadustele.
Zimbabwe president Robert Mugabe keelas
palkade tõstmise riigi loata, palku tõstnud ettevõtjad pistetakse türmi,
vahendas France Presse.
Zimbabwe valitsuse eelmisel nädala alanud
kampaania, mille käigus sunnitakse jõuga kaupmeestel hindu alanda, võib
kaupmeeste ja ökonomistide hinnangul riigi kaosese paisata.
Aafrika riigis Zimbabwes oli järjest
kiirenev hüperinflatsioon mais 3714% ja asjatundjad ennustavad riigile enne
aasta lõppu majanduslikku kokkuvarisemist.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.