Eesti riigiasutused kulutavad igal aastal
arvutitarkvarale sadu miljoneid kroone, aga tihtipeale saaks töö tehtud ka
vabavara ehk lihtsamalt öeldes tasuta programmidega, kuid riigiasutuste huvi
nende vastu on leige.
Rahandusministeerium kulutas eelmisel aastal oma arvutipargile ja tööks vajalikele programmidele 14 miljonit krooni ja siseministeeriumi infotehnoloogiaalased kulutused küündisid aga koguni 222 miljoni kroonini, kirjutas Postimees. Suur osa nendest summadest kulus tarkvarale, mida ostes lähtutakse ministeeriumide esindajate sõnul otstarbekusest ja funktsionaalsusest.
Sageli saaks töö tehtud ka palju odavama või suisa tasuta vabavaraga. Kui palju raha võiks Eesti riigiasutused vabavara kasutades kokku hoida, on Tallinna Ülikooli vabatarkvara dotsendi Kaido Kikkase sõnul raske öelda: "Teiste riikide kogemused on enamasti näidanud IT-kulutuste vähenemist paari protsendi võrra." Seega hoidnuks näiteks siseministeerium eelmisel aastal kokku ligikaudu 4,5 miljonit krooni, kõikide riigiasutuste IT-kulusid arvestades kasvaks kokkuhoid kümnete miljoniteni.
Seotud lood
Eesti tarkvaraarendaja AS Mandator Estonia
kuulub nüüdsest Fujitsu IT-gruppi.
Arvutikaupade hulgimüüja GNT Eesti juht
Anti Kuiv rääkis, et arusaamatul põhjusel on riigieelarveliste ettevõtete
tavapärane aastalõpu kontoritarvete ostmise aktiivsus väga madal.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.