Halval ülemusel ei takista miski
karjääriredelil järgmistele astmetele jõudmist, selgus USAs ja Austraalias
tehtud küsitlusest.
Austraalia Bondi ülikooli teadlased tõid välja, et 45 protsenti küsitletud töötajatest märkis, et neil on olnud eriti halb ülemus, kes sellele vaatamata sai kõrgendust. 19 protsenti väitsid, et nende halbadel ülemustel ei toonud juhtimisoskuste puudumine kaasa mingeid negatiivseid tagajärgi, vaid 13 protsenti küsitletutest võis öelda, et halb ülemus sai kinga, vahendas ScienceDaily.
Teadlaste sõnul on need tulemused eriti murettekitavad. Austraalias ja USAs interneti vahendusel tehtud küsitlus oli osa suuremast uuringust, millest selgus, et kolmandik inimesi, kes väitsid end töötavat halva ülemuse alluvuses, kannatasid stressi, tülpimuse, unetuse ning halbade unenägude käes.
Need tulemused ei üllatanud John Hooverit, kes on kirjutanud raamatu: "How to Work for and Idiot: Survive and Thrive Without Killing Your Boss". /Kuidas töötada idioodi alluvuses: Ela ja õitse ilma oma ülemust tapmata/ Hooveri sõnul kehtib reegel: "Mida ebakompetentsem inimene, seda kiiremini edeneb tema karjäär."
Seotud lood
Guy Kawasaki, Entrepreneur Magazine
kolumnist ja riskikapitalifirma Garage Technology Ventures tegevdirektor pakub
oma blogis
võimalust hinnata, kas teie ülemus on juhmard (inglise keeles asshole).
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.