Meeritsa sõnul on kõik veninud nii kaua, et veel natuke viivitamist ei oma enam tähtsust. Tema hinnangul on keskkonnaministeerium loaga venitades raisanud palju maksumaksja raha. "Meil on ju rikas riik," ütles Meerits irooniliselt.
Venimisega tekkinud kahjud kavatseb Steri riigilt kohtu kaudu välja nõuda. Meeritsa hinnangul ei peaks aktsionärid riigi tegematajätmist kinni maksma.
Varem on teine Steri aktsionär Rein Lehtmets Äripäevale öelnud, et kohtuasjast on juristidega räägitud ja poolteise aastaga tekkinud kahjud saamata jäänud kasumit arvestamata on mõni miljon krooni.
"Minister peab oma rituaalseid samme tegema, et tema valijad oleksid õnnelikud," kommenteeris Meerits loa allkirjastamata jätmise võimalikke tagamaid.
Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi sõnul ollakse ministeeriumis võimalikust kohtuprotsessist teadlikud ning selleks valmis.
Endise keskkonnaministri Villu Reiljani sõnul tuleb otsus teha, sest asja on uuritud juba piisavalt kaua. Tema hinnangul on teema üles puhutud ja liiga politiseeritud. Keskkonnamõju ei ole Reiljani arvates Steri puhul nii märkimisväärne, et asja sedavõrd suureks ajada.
Keskkonnaminister põhjendas loa allkirjastamata jätmist käimasolevate kohtuasjadega, mille tulemus tahetakse ära oodata. Lõpliku otsuse loa andmise või andmata jätmise kohta teeb ministeerium 17. septembriks, kui on teada kohtu seisukohad.
Seejuures on võimalik, et luba ei antagi välja. Tamkivi sõnul saab ministeerium keelduda loa andmisest kiirgusseaduses sätestatud juhtudel. Nendeks on näiteks oht julgeolekule, taotluses esitatud valeandmed, erialase ettevalmistusega töötajate puudumine.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.