Eesti Post võinuks kinnisvarabuumi toel
teenida kümneid miljoneid kroone, aga faktid räägivad, et firma on olnud oma
kinnisvarale rumal peremees, kirjutas Eesti Ekspress.
Postifirma suutis Tallinnas 2003. aastal kolida administratsiooni ja suure osa tegevusest kesklinna peapostkontorist Lasnamäele Pallasti tänavale. Firmale üle mõistuse ruumikaks jäänud maja, kinnisvaraportfelli vaieldamatu kroonijuveel, jäi rentnikele vabaks, ent sellega sai mõistus otsa. Terve järgneva aasta küttis Eesti Post oma kulu ja kirjadega maja täiesti tühja kolmandat korrust, magusaimat büroopinda Tallinna kesklinnas, ilma et keegi seda kasutanuks. Hiljem on maja ümber kostnud mitmeid sahinaid. Postifirma juhtkond pole lihtsalt julgenud selle suure ja tundliku küsimusega midagi ette võtta.
Suure potentsiaaliga ärikrundi Viru hotelli vastas kinkis Eesti Post juba aastaid tagasi võileivahinna eest Merkole. Selle asemel, et krunt ise välja arendada või siis sellelt vähemalt soliidset hoonestusõiguse tasu teenida.
Eesti Post jättis mullu kinnisvarabuumi tipul kasutamata võimaluse müüa oma osa Toompuiestee 33 kinnistust. Kunagist posti sorteerimise keskust kasutavad nüüd vaid rentnikud ning renditulu pole eriti suur. Firma endise nõukogu esimehe Jüri Ehasalu arvates tulnuks maja ligi 30 miljoni krooniga maha müüa. Nii oleks suudetud vältida 2006. aasta 20,5 miljoni kroonist kahjumit.
Seotud lood
Eesti Ajalehtede Liit (EALL) mõistab Eesti
Posti rasket majanduslikku seisu, kuid ei pea õigeks firma kahjumit vaid
perioodika kojukande hindade ülijärsu tõstmisega katta.
AS Eesti Posti juhatus ja SEB Eesti
Ühispanga juhid arutasid Postipanga teenuse arengukava ning võimalusi pakkuda
postibussist ka pangateenuseid, teatas postiettevõte.
Eesti Posti juhatus võttis vastu otsuse
saavutada aastal 2007 kulude kokkuhoid 10% ulatuses, et edaspidi senisest
efektiivsemalt majandada, teatas ettevõte.
Eesti Posti juhatuse liige Ahti Kallaste ütles, et
Eesti Post sulgeb 44 alakoormusega töötavat postkontorit erinevates regioonides,
teatas firma.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.