Minister Tõnis Lukas osales täna Tartu
Ülikooli haridusteaduskonna aktusel, kus ta teatas ministeeriumi plaanist
algatada stipendiumiprogramm õpetajaks õppivatele üliõpilastele.
Tõnis Lukase sõnul on see üks täiendavatest sammudest noore õpetaja lähtetoetuse ja õpetajate palgatõusu kõrval, mis peab aitama tuua koolidesse noori õpetajaid, teatas haridus- ja teadusministeerium
„Õpetajaametit on vaja senisest oluliselt rohkem väärtustada ja õpetajate tänuväärset tööd praegusest enam tunnustada,” sõnas Lukas.
Riik käivitab lähtetoetuste süsteemi, mis väljaspool suuremaid linnasid tööd alustavatele õpetajatele aitab tagastamatu toetusena esimestel tööaastatel elu sisse seada. Lisaks sellele algatab ministeerium spetsiaalse stipendiumiprogrammi, mis toetaks tulevasi õpetajaid juba õpingute ajal.
Haridusteaduskonda astus sel aastal siiani kõige suurem hulk tudengeid, üle 200 üliõpilase. Minister väljendas aktusel heameelt, et konkurss ja üliõpilaste arv haridusteaduskonnas on tõusnud, mis näitab, et õpetaja amet on järjest enam hinnas ja noorte soov õpetajaks saada on kasvanud. Minister avaldas lootust, et pedagoogika erialadel alustanud noored lõpetavad edukalt ülikooli ja lähevad koolidesse õpetajatena tööle.
Seotud lood
Tartu lasteaiaõpetajad leiavad, et nende
töökoormus ja -nõudmised ei ole kooskõlas palga suurusega. Linnavalitsus lubab,
et palgatõus tuleb, kuid selle suurust veel öelda ei söanda.
Täna alustab rasket õpetajatööd üle 1700
pensionieas naise ja mehe, kes moodustavad õpetajate üldarvust enam kui
kümnendiku. Kümne protsendi ringis on koolides ka noori, alla 30aastasi
pedagooge.
Viimsi Spa juhi Peeter Kuke sõnul peaks
õpetaja palk olema 10 000 krooni kätte, see peaks tema sõnul katma
igapäevakulud.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.