Helsingi börsil noteeritud ettevõtetest on
üheksal ettevõttest kümnest ükskõik, kus nende aktsiatega kaubeldakse ehk kelle
omanduses on börs, selgus Soome majanduslehe Kauppalehti küsitlusest.
Omandisuhetest tähtsamaks peavad firmad börsi toimimist ehk kauplemistingimusi. Vastustest selgus, et ettevõtete meelest on börs lihtsalt turg ehk kauplemise paik, kirjutab ajaleht.
Börsiettevõtted ootavad börsi omanikult eelkõige vastutusvõimet ja usaldusväärsust ja omanik ei tohi seada ohtu börsi tõhusust. Hästi toimiva börsi kriteeriumiks peavad börsiettevõtted likviidsust ja soodsaid kauplemistingimusi.
Samas ootavad börsiettevõtete juhid börsi omanikult kohalike olude tundmist. Juhid kardavad, et juhul kui OMX müüakse füüsiliselt kaugel asuvale omanikule, võib Helsingile jääda vaid kolkaküla roll.
Seotud lood
Põhjala ja Balti börside emafirma OMXi üle
käib kõva rebimine USA Nasdaqi ja Dubai börsi vahel ning on üsna tõenäoline, et
ühest neist saab lõpuks uus omanik. Ent millist tulevikku nii erinevad kosilased
Põhjala pruudile pakuvad? Ja kummal on paremad väljavaated?
Tallinna Börsi emafirma OMXi teise kvartali
puhaskasum kasvas tänu erakorralistele tuludele 53 protsenti ja ulatus 306
miljoni Rootsi kroonini (523 miljoni Eesti kroonini).
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.