Hiina aktsiaturg, mis on muu maailma
probleemide suhtes olnud suhteliselt immuunne, kukkus täna CSI 300 indeksi näol
4,7 protsenti, 5124,09 punktini.
Hiinlaste mure allikas oli ootus, et keskpank tõstab inflatsiooni ohjamiseks jälle intressi.
"Viimane inflatsiooninumber on silmapaistev, muutes investorid kindlaks, et Hiina valitsus (keskpank) tõstab intressi," ütles ICBC Credit Suisse Asset Managementi fondijuht Zhang Ling.
Hiinas tõusid augustis tarbijahinnad aastataguse ajaga võrreldes 6,5 protsenti. Hiinas vedas inflatsiooni toidukaupade 18,2 protsendine kallinemine. Toiduainete hinnad kallinesid, kuna sigade puudus tõstis liha hinda. Toidukaupade osa tarbijahinnaindeksis on kolmandik, liha osa üksi on seitse protsenti.
"Kõik maksab rohkem - tšilli, õli, liha," ütles 42aastane restoranipidaja Luo Aiqun Bloombergile. "Mu kunded kaebavad, aga mul pole valikut." Luo küsib eine eest 4,5 jüaani ehk 6,9 krooni, läinud kuul oli hinnaks neli jüaani.
Hiina keskpanga inflatsioonieesmärk on kolm protsenti.
CSI 300 indeks on tõusnud sel aastal rohkem, kui 150 protsenti, hoolimata valitsuse hoiatusest, et aktsiad on ülehinnatud.
Seotud lood
Räägitagu Hiina mullist või USA majanduse
jahtumisest, jänkide kinnisvaralangusest või likviidsusprobleemidest
rahaturgudel, kuid Hiina investoreid jätsid need teemad külmaks.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.