Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri
Taliga sõnul puhus kinnisvaramulli suuremaks üsna kitsas seltskond.
"Väited, nagu tekitaks ametiühingute saavutatud palgatõus inflatsiooni, kuuluvad soovmõtlemise valda, millel on vähe ühist tegelikkusega," sõnas Taliga. Samuti toob Taliga välja, et enamus rahvast ei ole seotud kinnisvarahindade tõusuga. "Kuna eluasemelaenu kliendina ei ole pankade jaoks ahvatlevad isegi keskmise palgaga töötajad, puhus kinnisvaramulli suuremaks üsna kitsas seltskond. Umbes kolmveerandil rahvastikust pole mingit süüd kinnisvarahindade tõusus," sõnas Taliga.
Taliga lisas veel, et konservatiivse eelarvepoliitika tõttu on iga valituse ajal kokku hoitud avalike teenuste arvelt. Näiteks tervishoid, turvalisus, haridus, kultuur, ühistransport. "Ei pea olema Delfi oraakel, et mõista - sellise poliitika jätkumine on Eesti ühiskonnale hukatuslik."
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Tööturuameti andmetel pakuvad ettevõtted
töötajaid otsides alampalka küllaltki harva, augusti lõpus lubati vaid 3600
kroonist kuupalka 188 juhul.
Rahandusministeeriumi andmetel saab
miinimumpalka vähem kui 5% täiskohaga töötajatest, samas on sellega seotud
mitmed sotsiaaltoetused.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.