Ühendkuningriik ekspordib aastas haridust
28 miljardi naelsterlingi (644 miljardi krooni) väärtuses ehk rohkem kui
finantsteenuseid.
Sheffieldi ülikooli uurimuses on haridusest saadavate tulude alla arvestatud kõiksugused rahvusvaheliste tudengite õppemaksud ja elamiskulud, kirjutas BBC.
Samuti on arvestusse lisatud konsultatsioonide ja koolitusteenuste müügitulud ning õppevahendite, sh raamatute, ajakirjade ja tarkvara müük.
Andmed pärinevad aastatest 2003-2004. Otsesed tulud, mida riik välistudengitelt õppimisest saab, on uuringu andmetel 8,5 miljardit naelsterlingit ehk ligi 200 miljardit krooni. See on 39% enam kui kaks aastat varem.
Finantsteenuste eksport tõi sama ajaga riigile sisse 19 miljardit naela, autotööstus 20 miljardit, tervishoiuteenused 14 miljardit, ehitussektor 7 miljardit ning toit ja jook 9,4 miljardit naela.
Seotud lood
Selle aasta esimese kuue kuuga võtsid
Suurbritannia pangad laenuvõlglastelt iga päev ära 77 maja, edastas The
Telegraph viitega hüpoteeklaenude nõukogu uuringule.
Jutt lõpudokumentide ostmise võimalikkusest
ning nähtamatu käe „abist” riigieksamite tulemuste parandamisel riivab tõsiselt
haridus- ja teadusministeeriumi ja riikliku eksami- ja
kvalifikatsioonikeskust.
Väliseksperdid soovitasid sisse viia
osalise õppemaksu, nii et kõik üliõpilased maksaksid.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.