Eile lükkas koalitsioon riigikogus
esimeselt lugemiselt tagasi Eestimaa Rahvaliidu (ERL) esitatud tudengipalga
eelnõu, teatas riigikogu.
"Koalitsiooni väide, mille kohaselt tudengipalga eelnõu suurendab üliõpilaste ebavõrdsust, ei ole põhjendatud, sest eelnõu annab ka vähekindlustatud perest pärit noortele võrdse võimaluse kõrghariduse omandamiseks," ütles riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esimees Karel Rüütli.
"Reformierakonna juhitav valitsus suurendab tudengitele antavat õppelaenu, samas aga on astunud SMS-laenude vastu, soovides vältida hulga inimeste sattumist allakäiguspiraali just liigse laenamise tõttu. Igati mõistlik oleks siis ka üliõpilasi samaväärselt kohelda ning neid liigsest laenuorjusest säästa," märkis Rüütli."Tudengipalk on alternatiiv õppelaenule, mille piirmäär tõuseb nelja aasta pärast 60 000 kroonini. Tekib küsimus, millised summad kulutab riik selleks, et neid laene pankadele tagada," küsis Rüütli.Suure laenukoormuse tulemusel ei saa ülikooli lõpetanud noor mõelda kodu rajamisele ega pere loomisele, sest suur osa sissetulekutest kulub laenu maksmisele.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) valis
2007. aasta tudengisõbraks Eesti Vabariigi valitsuse, kes nende meelest on enim
panustanud üliõpilastesse ja kõrgharidusse, samuti tegevuse eest õppetoetuste
seaduse ettevalmistamisel.
Iseseisvuspartei juhatuse liige Jaanus
Koorep lükkab ümber anarhistliku liikumise PunaMust avalduse, et korraldas
Tartus mustanahalise tudengi ründamise.
Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse
esimees Eimar Veldre ei toeta plaani suurendada tööhõivet tudengite hulgas.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.