Rahvaliidu hinnangul on prokuratuur ja
kaitsepolitsei alustanud erakonna vastu massilisi rünnakuid, mille viimaseks
näiteks on erakonna teatel endise põllumajandusministri Ester Tuiksoo sattumine
kapo huviobjektiks.
Erakonna kinnitusel on asutud läbiotsimisi ja võetusi korraldama ka eraisikute juures, firmades ja riigiasutustes, millel ei ole maadevahetuse tehingutega mingit seost, kirjutas postimees.ee.
Erakonna esimehe Jaanus Marrandi pöördumises on kirjas, et viimastel nädalatel on erakonna väitel kaitsepolitsei huviobjektiks kujunenud ka põllumajandusministeeriumi tegevus eelmise põllumajandusministri Ester Tuiksoo juhtimise ajal, mille kinnituseks on infomaterjalide võetused ning ministeeriumi juhtkonda kuulunud ja kuuluvate isikute kutsumine kaposse ülekuulamistele.
Rahvaliit käsitleb sellist tegevust suunatud ja laiahaardelise rünnakuna oma erakonna ja eelkõige Rahvaliidu juhtide vastu, päästmaks uurimisorganite läbikukkumist maadevahetuse tehingute uurimisel ning üritades leida ükskõik milliseid põhjusi erakonna juhtide kompromiteerimiseks.
"Tulemusliku tegevuse kõrval on ilmnemas järjest enam tendents jõudemonstratsioonile ning kodanike põhiseaduslike õiguste ja vabaduste üha suurenevale riivele," seisab pöördumises.
Seotud lood
Juba täna võivad Rahvaliidu endine juht
Villu Reiljan ja endine põllumajandusminister Ester Tuiksoo astuda sisse
kaitsepolitsei maja uksest, et anda ütlusi maadevahetuse skandaali teemal.
Justiitsminister Rein Lang lubas äsja, et
veel sel aastal jõuab maadevahetuse asja uurimine lõpule ja asi läheb kohtusse,
kirjutas Postimees.
Kaitsepolitsei on viimastel nädalatel
kutsunud ülekuulamistele mitmeid Ester Tuiksoo juhitud
põllumajandusministeeriumi ametnikke, prokuratuuri kinnitusel on seda tehtud
seoses maavahetustehingute uurimisega.
Rahvaliidu aseesimees Ester Tuiksoo märkis
täna saadetud teates, et justiitsministri Rein Langi avaldatud seisukoht on
Eesti ajakirjanduse ja ka rahva naeruvääristamine.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.