Uhkusega andis Modbury linnake Inglismaalt
teada, et nad on Euroopas esimesed, kes keelavad poodides kilekotid, kirjutas
MTÜ Eesti Pakendiringluse teenindusjuht Terviselehes.
Kilekotikeeld Modburys ei tekkinud põhjalike teaduslike analüüside tulemusena. Asi sai alguse hoopis sellest, et 33aastane Rebecca Hosking rääkis ühel õhtul pubis sõpradele, milline kole mõju on kasutatud kilekottidel veealusele elule Havail.
Kilekotikeeld ei ole midagi väga uut. Bangladeshis keelati kilekotid juba 2002. aastal. Põhjuseks kilekottide põhjustatud ummistused kanalisatsioonis.
Ilmselt Modbury linnakese näite varal tuli ka Londoni linn hiljuti välja üleskutsega avalikuks debatiks kilekottide ärakeelamise või maksustamise teemal. Ka Soome parlamendis on menetluses eelnõu, mis maksustaks kilekotid 0,25eurose maksuga.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
San Francisco linna juhtkond otsustas
keelata supermarketites kilekottide jagamise.
Tavalist kilekotti müüvad toidupoed
vähemalt 200protsendilise juurdehindlusega. Koti materjal on läinud odavamaks,
ent visa järjekindlusega küsivad poed selle eest kolmekordset hinda, tuues
põhjenduseks keskkonnasäästlikkuse.
Samal ajal kui mitmed maailma riigid on
looduskeskkonna kaitseks keelustanud kauplustes kilekotid, on näiteks Rootsis
kilekotid toidukauplustele oluline sissetulekuallikas.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.