Pangad sunnivad kodulaenu või muud
laenu väljastades kohustuslikku pensionifondi laenu väljastavasse panka üle
viima, ähvardades vastasel korral kõrgema laenuintressiga.
Kuni 31. oktoobrini k. a. saavad inimesed vahetada kohustuslikku pensionifondi. Kogutud raha üleviimine toimub uue kalendriaasta alguses. "Umbes 8% inimestest vahetab fondi aasta jooksul," rääkis LHV tegevjuht Mihkel Oja. "Kuid tavaliselt vahetatakse fondivalitsejate vahel - liigutakse SEBst Hansasse, Sampost LHV-sse jne."
Oja nentis, et neid inimesi, kes fondivalitseja sees fondi vahetavad, on üsna vähe, sest 3/4 inimestest on juba 50%se aktsiaosakaaluga pensionifondis ning neil ei ole mõttekas kuhugi konservatiivsemasse üle minna. "Mingi hulk kliente muidugi on, kes avastavad, et teller on kunagi neile konservatiivset ja madala tootlusega fondi pakkunud või on nad sattunud sinna loosi teel, nemad vahetavad muidugi kõrgema aktsiaosakaaluga fondi vastu, kuid see arv ei ole märkimisväärne," täpsustas Oja.
Oja ütles, et LHV pensionfondidega liitutakse ja sealt lahkutakse kahel peamisel põhjusel. "Inimesed lahkuvad LHVst sellepärast, et pank sunnib neid pensionifondi üle viima, enne kui kodulaenu või muud laenu annab ning inimesed kardavad kõrgema laenuintressi pärast oma fondi tagasi tuua LHVsse," avaldas Oja nördimust. Samas need inimesed, kes vahetavad LHV fondi vastu, teevad seda Oja sõnul põhiliselt parimate tootluste pärast.
Oja arvates võiks tootlus olla ainus asi, mille järgi fondi valida, paraku Eestis see niimoodi veel ei toimi. "Pankade mõjuvõim inimeste üle on suur just tänu muudele pangatoodetele, eeskätt laenudele," oli Oja hinnang. Ta täpsustas, et tüüpiline klient, kes LHV-st ära läheb, on kergesti mõjutatav. Selliseid inimesi, kes ise uurivad ja võrdlevad tootlusi, on üsna vähe, samas kohtab neid inimesi õnneks järjest rohkem, oli Oja rõõmus.
Seotud lood
Aasta esimese üheksa kuuga on eraisikute
kohustused Eesti kommertspankade ees suurenenud vähem kui möödunud aastal,
nähtub Eesti Panga statistikast.
Suur oli vene keelt emakeelena kõneleva
Raadio 4 töötaja üllatus, kui Hansapank saatis talle teist pensionisammast
tutvustava reklaami, mille ropp tekst pani piinlikkusest punastama.
Investeerimispanga Deutsche Banki analüütik
Jan Wolter alandas Swedbanki soovitust Läti olukorra tõttu, vahendab Bloomberg.
Kas tuleb ette tuttav situatsioon? Astute
pangakontorisse, et teha suvalist pangaoperatsiooni ning teller või nõustaja
uurib, kuidas on lood II samba pensionifondiga. Eriti võtab selline käitumine
maad oktoobris, kui on pensionifondide vahetamise tipphooaeg.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.