Jaapani, Hiina ja Taiwani keskpangad müüsid
USA valitsuse võlakirju viie aasta hoogsaimas tempos, kuna dollari kurss langes
rämpshüpoteekvõlakirjade tõttu, vahendab Bloomberg.
Jaapan vähendas augustis talle kuuluvate USA valitsuse võlakirjade kuhilat nelja protsendi võrra, 586 miljardi dollarini. Hiina osalus vähenes 2,2 protsenti, 400 miljardi dollarini. Taiwani osa vähenes 8,9 protsendi võrra, 52 miljardi dollareini.
„Inimesed on mures dollari kukkumise tõttu,“ ütles Mizuho Asset Manangementi fondijuht Hiromasa Nakamura. „Fed jätkab intressside langetamist ja dollar võib kukkuda eeloleva kolme kuni kuue kuu jooksul.“
USA varade vähendamine sattus aega, kus Hiina, Lõuna-Korea ja Katar võtsid šnitti Singapurist ja Norrast. Asutati valitsusele kuuluvad investeerimisfondid, mida rahastatakse liigsete valuutareservide arvelt, mis laekuvad ekspordist ning millelt tahekase paremat tootlust.
Hiina 200 miljardi dollariline fond on tuntud China Investment Corp. Nime all, kes on ostnud 9,4 protsendise osaluse Blackstone Groupis.
Viis suurimat Aasiast pärit USA valitsuse võlakirjade omaniku, kelle sekka kuuluvad ka Lõuna-Korea ja Hongkong, vähendasid nende käes olevaid võlakirju 3,6 protsendi võrra, 1,14 triljoni dollarini. USA Riigikassa andmetel on nende kontodel 51 protsenti kõigist USA valitsuse võlakirjadest.
Seotud lood
Kuigi maailma keskpangad eesotsas Fediga
üritavad globaalset rahaturgu üha uute meetoditega kriisist üle aidata, ei näi
see investoreisse erilist usku sisendavat.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.