Umbes kümnendik maailma rahvastikust elab
ookeaniäärsetel madalikel linnades, millele kliima soojenemise tagajärjel
tekkinud merepinna taseme tõus rohkelt probleeme võib põhjustada.
Aastaks 2015 on maailmas 33 linna, kus elab enam kui 8 miljonit inimest. Neist tervelt 21 asuvad ookeani kaldal, vahendas AP WorldWatch Institute’i uurimust.
Nende linnade hulka kuuluvad: Dhaka (Bangladesh), Buenos Aires (Argentina), Rio de Janeiro (Brasiilia), Shanghai, Tianjin (Hiina), Aleksandria, Kairo (Egiptus), Mumbai, Kolkata (India), Jakarta (Indoneesia), Tokyo, Osaka (Jaapan), Lagos (Nigeeria), Karachi (Pakistan), Bangkok (Tai), New York, Los Angeles (USA).
Kõige enam probleeme tekitaks võimalik meretaseme tõus Hiinale, Indiale, Hollandile, Bangladeshile, Vietnamile, Indoneesiale, Jaapanile, Egiptusele, Ameerika Ühendriikidele ja Filipiinidele.
Seotud lood
Sel sajandil võib veetase maailma meredes
tõusta kaks korda nii palju, kui on ennustanud ÜRO kliimateadlased.
Suur osa maailma rahvastikust elab rannikul
suurlinnades. Kliima soojenemine tõstab merepinna taset ning toob eeldatavalt
neile linnadele kaasa palju probleeme. Üks ohustatumaid suurlinnu on Tai pealinn
Bangkok.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.