Vene võimud avaldasid järjekordse nimekirja
16 väljaandest, mida on keelatud nii trükkida, levitada, lugeda kui omada,
seadus võimaldab keelu rikkujale määrata kuni viis aastat vangistust.
“Nimekirja oli algselt plaanis avaldada kaks korda aastas, kuid viimasel ajal on ekstremistliku kirjanduse hulk mitmekordistunud. Ilmselt hakkab nimekiri ilmuma palju sagedamini,” ütles riikliku registreerimisteenistuse esindaja Ljubov Mihhailova vzgljad.ru tänasel teatel. Väljaannete hulgas on näiteks raamat “Läbi islami vaatenurga”, broshüürid “Vene riik”, “Kabala”, “Tõde Jeesus Kristuse ja Neitsi Maarja päritolust”, ajakiri “Vihr”, natsionaalsotsialistlik üllitis “Vjatka nr. 1” jt.
Eelmine nimekiri ilmus juulis, siis oli seal 14 trüki-, audio- ja videomaterjali. Keelatud kirjanduse levitamine on võrdsustatud rahvastevahelise vaenu õhutamisega, mille eest kriminaalkoodeks näeb ette kuni viis aastat vangistust. Nimekirja peaks teoseid lülitatama kohtuotsuse alusel. Samas võetakse Mihhailova sõnul aluseks ka luureteenistuse FSB, peaprokuratuuri ja miilitsa otsuseid.
Täna tunnistas Moskva Nagatino kohus ekstremistlikeks grupi Tsiklon B 12 muusikasalvestist nende laulusõnade pärast. Prokuratuuri teatel “tekstide meditsiinilis-psühholoogilise ekspertiisi otsuse põhjal on tekstides alandavaid iseloomustusi ja negatiivseid hoiakuid mõnede rahvuste ja sotsiaalsete gruppide esindajate suhtes, on ähvardusi ja otseseid üleskutseid vägivaldsetele tegudele nende suhtes.” Kuna bänd ise on vahepeal juba laiali läinud, oli kohtus löögi all laulud avaldanud plaadifirma.
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putin
allkirjastas seaduse, mis peatab Venemaa osaluse Euroopa
tavarelvastusleppes.
Soome võimud asuvad täna uurima teateid
selle kohta, et Venemaa keelas Soome firmade linnulihatoodete sisseveo, tuues
põhjuseks salmonelloosi.
Venemaa keelast tervishoiukaalutlustel oma suurima
varustaja India riisi impordi, kuna leidis sealt tulevast kaubast keelatud
taimekaitsevahendit.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.