Google poolt välja töötatud uus süsteem
võimaldab arendajatel kasutada samu rakendusi erinevates sotsiaalsetes
suhtluskeskkondades.
Tänaseni peavad arendajad kohandama oma lahendusi vastavalt keskkonnaga, kellega koostööd tehakse. Ülimenukas Facebook on suurim, kellega paljudel sotsiaalsetel võrgustikel on ühilduvaid lahendusi.
Google OpenSocial võimaldab kasutada ühesuguseid lahendusi mitmes keskkonnas korraga, nagu näiteks Facebookist tuntud muusikasoovitused iLike või siis parimate sõprade tähistamiseks mõeldud Top Friends.
Google on ammu haudunud suuri plaane seoses sotsiaalsete suhtluskeskkondadega, kuid pidi eelmisel nädalal tunnistama kaotust Microsoftile võitluses keskkonna Facebook pärast.
Google teatel on OpenSociali kasutamiseks leping juba tosina sotsiaalse suhtluskeskkonnaga, näiteks LinkedIn, Friendster ning Google’i enda Orkut, teatas BBC.
Arendajatest on liitunud Flixter, iLike ning RockYou.
Erinevalt Facebookist võimaldab OpenSocial kirjutada tavalises javascriptis ja html-is. Kood vajab ühildumiseks vaid väikest kohandust.
Tehnoloogiablogi TechCruch nimetas plaani arendajate hulgas kindlaks hitiks, ühtlasi ennustas, et sellest saab Facebookile suur rivaal.
„Arendajad kurdavad, et iga uue sotsiaalse võrgustiku tarbeks tuleb ära õppida keel ning kulutada aega, et kirjutada uusi koode,” kirjutas TechCrunch’is Michael Arrington. Tema sõnul on juba liitunud võrgustike arv muljetavaldav. „Hirm Facebooki ees on ajanud Google paati häid partnereid.”
Seotud lood
Internetist info otsimine on meie
igapäevaelu loomulik osa. Internetiotsingutega tegelev firma Netcraft väidab, et
internetis on praegu umbes 150 miljonit aktiivset veebilehekülge. Kuidas leida
nende hulgast meile vajalik info: see ülesanne tundub üüratu.
150-miljardi dollari suurune turuosa on
teinud otsingumootorist Google kohtuasjade sihtmärgi.
Tänasel päeval aastal 1998 said toona
25-aastased Sergei Brin ja Larry Page tšeki 100 000 dollari peale, millele oli
kirjutatud Google.Inc. See võimaldas otsingumootori käivitada.
Google plaanib 2008. aasta keskel tulla
turule mobiiltelefonide jaoks mõeldud tarkvaraga, teatasid asjaga seotud
inimesed eile Wall Street Journalile. Ametlikku teadet oodatakse järgneva paari
nädala jooksul.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.